MKTG NaM - pasek na kartach artykułów

W długi weekend bez korków do Krynicy Morskiej. Ruch dwukierunkowy na całej długości drogi

Jadwiga Bilicka
Jadwiga Bilicka
Od środy 7 czerwca od godziny 16:00 do poniedziałku 12 czerwca do godziny 11:00 planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na całej długości remontowanej drogi, tj. od Stegny do Krynicy Morskiej.
Od środy 7 czerwca od godziny 16:00 do poniedziałku 12 czerwca do godziny 11:00 planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na całej długości remontowanej drogi, tj. od Stegny do Krynicy Morskiej. Budimex
Trwa realizacja inwestycji polegającej na przebudowie drogi wojewódzkiej nr 501 od Stegny do Krynicy Morskiej. W ramach tego zadania przeszło 17 km trasy zostanie zmodernizowanych. Na wszystkich odcinkach trwają przygotowania, aby na długi weekend 08-11 czerwca br. — zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami — ruch dwukierunkowy odbywał się na całej długości przebudowywanej drogi.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni na dotychczasowych czterech wahadłach wykonano:

  • w rejonie Stegny podbudowę,
  • warstwę wyrównawczą i wiążącą nawierzchni,
  • uformowano nasyp oraz utwardzono pobocza.

W centrum Sztutowa ułożono warstwę wiążącą nawierzchni oraz wykonano część prac brukarskich — ustawiono krawężniki, zabrukowano część chodników i wjazdów. Przed przekopem i za nim wykonano podbudowę, warstwę wyrównawczą oraz wiążącą nawierzchni.

Warto wspomnieć o przylegającym do inwestycji remoncie metodą nakładki bitumicznej drogi wojewódzkiej nr 502 (Nowy Dwór Gdański - Stegna; długość odcinka ok. 1,6 km) ostatnie prace wykończeniowe zostaną zrealizowane jeszcze przed weekendem.

Zapewniamy, że droga wojewódzka nr 501 będzie w czasie realizacji przebudowy cały czas przejezdna. Wprowadzone organizacje ruchu mają maksymalnie ułatwić przejazd turystom i mieszkańcom. - informuje Piotr Michalski z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku.

Długi Weekend Boże Ciało 07 – 12 czerwca 2023 r

Natomiast na długi weekend od środy 7 czerwca od godziny 16:00 do poniedziałku 12 czerwca do godziny 11:00 planowane jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na całej długości remontowanej drogi, tj. od Stegny do Krynicy Morskiej.

Po weekendzie od 12 czerwca br. roboty zaczną się na wahadłach w okolicy Stegny, w centrum Sztutowa (lewa strona) oraz kontynuowane będą prace brukarskie po stronie prawej. Na dotychczasowych wahadłach w Skowronkach przed przekopem i w lesie za nim zostaną wykonane pobocza, a następnie zostaną wprowadzone wahadła po prawej stronie drogi.

Przypomnijmy, że przebudowa drogi wojewódzkiej nr 501 rozpoczęła się w połowie listopada 2022 r. i potrwa do listopada 2024 r.. Inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, a wykonawcą prac budowlanych — Budimex. Koszt prac budowlanych jest finansowany z programu Polski Ład i budżetu Województwa Pomorskiego.
Wartość dofinansowania wynosi ok. 63,3 mln zł, a całość inwestycji kosztuje ok. 98 mln zł.

Sonda Dziennika Bałtyckiego

Trwa głosowanie...

Jak długi weekend czerwcowy, to...?

Dziennik Bałtycki
od 12 lat
Wideo

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu i w Boże Ciało

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krynicamorska.naszemiasto.pl Nasze Miasto