Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu opolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6
Oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu opolskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, 6 zostały opublikowane przez PKW. Tak głosowali mieszkańcy Twojego regionu. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- RYNKIEWICZ Mirosław: pozycja 1 : 4,01% (2 588 głosów)
- CZERPAK Mirosław: pozycja 2 : 4,01% (2 588 głosów)
- ZIARKO Arkadiusz Andrzej: pozycja 3 : 4,01% (2 588 głosów)
- NIECKARZ Małgorzata Jolanta: pozycja 4 : 4,01% (2 588 głosów)
- JAZŁOWIECKA-ŚWIDER Aleksandra: pozycja 5 : 4,01% (2 588 głosów)
- KALICIAK Radosław Piotr: pozycja 6 : 4,01% (2 588 głosów)
- WALKÓW Stanisława Anna: pozycja 7 : 4,01% (2 588 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KRZESIŃSKI Jan: pozycja 1 : 1,11% (718 głosów)
- PIENIACHA Dorota Joanna: pozycja 2 : 1,11% (718 głosów)
- REMMLINGER Anna Celina: pozycja 3 : 1,11% (718 głosów)
- PIOTROWSKA Suzanna: pozycja 4 : 1,11% (718 głosów)
- CYGANEK Leszek: pozycja 5 : 1,11% (718 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- WAJMAN Bartosz Eugeniusz: pozycja 1 : 5,94% (3 829 głosów)
- GÓRSKI Sebastian Damian: pozycja 2 : 5,94% (3 829 głosów)
- MOJZYK Elżbieta: pozycja 3 : 5,94% (3 829 głosów)
- ZELEK Elżbieta Maria: pozycja 4 : 5,94% (3 829 głosów)
- DOBRZAŃSKA Magdalena Anna: pozycja 5 : 5,94% (3 829 głosów)
- DEC Mirosław: pozycja 6 : 5,94% (3 829 głosów)
- BARTKÓW Krzysztof Konrad: pozycja 7 : 5,94% (3 829 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- KUBÓW Przemysław Wojciech: pozycja 1 : 0,7% (449 głosów)
- MANICKA Aldona Mariola: pozycja 2 : 0,7% (449 głosów)
- WOJCIECHOWSKA Idalia Małgorzata: pozycja 3 : 0,7% (449 głosów)
- PEJS Leszek: pozycja 4 : 0,7% (449 głosów)
- DEMBOWSKI Bartłomiej: pozycja 5 : 0,7% (449 głosów)
- SAMBORSKA Ewa: pozycja 6 : 0,7% (449 głosów)
- JÓŹKÓW Tadeusz: pozycja 7 : 0,7% (449 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- SULIKOWSKI Jacek Piotr: pozycja 1 : 2,84% (1 832 głosów)
- KOKSANOWICZ Leszek Robert: pozycja 2 : 2,84% (1 832 głosów)
- WYDRA Barbara Małgorzata: pozycja 3 : 2,84% (1 832 głosów)
- BEDNARZ Zofia Maria: pozycja 4 : 2,84% (1 832 głosów)
- LISSON Piotr Jan: pozycja 5 : 2,84% (1 832 głosów)
- MICHÓR Stanisław: pozycja 6 : 2,84% (1 832 głosów)
- PASZKOWSKA Justyna Magdalena: pozycja 7 : 2,84% (1 832 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 2
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GAJDA Ryszard Jan: pozycja 1 : 1,6% (467 głosów)
- PODGÓRNY Mariusz Piotr: pozycja 2 : 1,6% (467 głosów)
- FELIKS-WÓJCIK Iwona Anna: pozycja 3 : 1,6% (467 głosów)
- BEJM Maria Jolanta: pozycja 4 : 1,6% (467 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PŁOSZAJ Leonarda: pozycja 1 : 8,41% (2 454 głosów)
- KOTULA Magdalena: pozycja 2 : 8,41% (2 454 głosów)
- KORNIAK Marek Adam: pozycja 3 : 8,41% (2 454 głosów)
- SZCZEMIRSKA Katarzyna Anna: pozycja 4 : 8,41% (2 454 głosów)
- ADAMIEC Krzysztof Rafał: pozycja 5 : 8,41% (2 454 głosów)
- MARKULAK Tadeusz: pozycja 6 : 8,41% (2 454 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- SZEWCZYK Łukasz Leszek: pozycja 1 : 1,78% (520 głosów)
- KONDZIELA Ewa Teresa: pozycja 2 : 1,78% (520 głosów)
- KARPA Jan: pozycja 3 : 1,78% (520 głosów)
- CIEŚLA Dorota: pozycja 4 : 1,78% (520 głosów)
- BORKOWSKI Antoni Henryk: pozycja 5 : 1,78% (520 głosów)
- ZAKRZEWSKA-KUBÓW Agnieszka: pozycja 6 : 1,78% (520 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- GRYC Antoni Józef: pozycja 1 : 5,41% (1 577 głosów)
- KOŹLIK Krzysztof Józef: pozycja 2 : 5,41% (1 577 głosów)
- LIBERA Henryk Grzegorz: pozycja 3 : 5,41% (1 577 głosów)
- KACZMARZYK Beata Anna: pozycja 4 : 5,41% (1 577 głosów)
- JUROS Teresa Weronika: pozycja 5 : 5,41% (1 577 głosów)
- LABUS Jolanta Maria: pozycja 6 : 5,41% (1 577 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 3
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- BANIAK Bartłomiej Jerzy: pozycja 1 : 3,97% (1 068 głosów)
- CZECH Jan Paweł: pozycja 2 : 3,97% (1 068 głosów)
- SMOLCZYK Radosława Aleksandra: pozycja 3 : 3,97% (1 068 głosów)
- GULOWATY Marek Czesław: pozycja 4 : 3,97% (1 068 głosów)
- PIKOS Katarzyna Anna: pozycja 5 : 3,97% (1 068 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- GRODZIECKA-MAKULSKA Agnieszka Ludmiła: pozycja 1 : 5,56% (1 495 głosów)
- BAHRYJ Zbigniew Marek: pozycja 2 : 5,56% (1 495 głosów)
- SCZEŚNIOK Piotr Wojciech: pozycja 3 : 5,56% (1 495 głosów)
- GRUSZKA Arkadiusz Jan: pozycja 4 : 5,56% (1 495 głosów)
- GEBAUER Anna Maria: pozycja 5 : 5,56% (1 495 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- ADAMSKA-WEDLER Elżbieta Donata: pozycja 1 : 1,34% (361 głosów)
- PISAREK Wiktor Piotr: pozycja 2 : 1,34% (361 głosów)
- ZACHARIASZ Wojciech: pozycja 3 : 1,34% (361 głosów)
- GAŁKOWSKA Kinga: pozycja 4 : 1,34% (361 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- WYSDAK Krzysztof Wiktor: pozycja 1 : 9,4% (2 527 głosów)
- CICHOS Krystian Marcin: pozycja 2 : 9,4% (2 527 głosów)
- PROCHALSKI Mariusz Władysław: pozycja 3 : 9,4% (2 527 głosów)
- SLEZIONA Ewelina Józefa: pozycja 4 : 9,4% (2 527 głosów)
- ŁYSY-CICHON Irena Maria: pozycja 5 : 9,4% (2 527 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 4
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- SAWICKI Grzegorz Adam: pozycja 1 : 1,97% (595 głosów)
- STRZELEC Anna Waleria: pozycja 2 : 1,97% (595 głosów)
- SZPAJCHER Monika Justyna: pozycja 3 : 1,97% (595 głosów)
- KAMPA Anna: pozycja 4 : 1,97% (595 głosów)
- RAMUS Wiesław Stanisław: pozycja 5 : 1,97% (595 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KAMPA Rafał Krzysztof: pozycja 1 : 9,02% (2 724 głosów)
- WOLNY Beata Joanna: pozycja 2 : 9,02% (2 724 głosów)
- KAŁUSKA Mariola Maria: pozycja 3 : 9,02% (2 724 głosów)
- HANZEL Tomasz Piotr: pozycja 4 : 9,02% (2 724 głosów)
- SZPAJCHER Elwira Marzena: pozycja 5 : 9,02% (2 724 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- WITKOWSKI Marcin: pozycja 1 : 2,71% (818 głosów)
- JACKOWIAK Renata Maria: pozycja 2 : 2,71% (818 głosów)
- MĘKAL Jarosław Jakub: pozycja 3 : 2,71% (818 głosów)
- HRYCAJ Lucyna: pozycja 4 : 2,71% (818 głosów)
- SOCHA Robert Jan: pozycja 5 : 2,71% (818 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- KOSCHNY Maria Emilia: pozycja 1 : 6,31% (1 905 głosów)
- RYCHLIK Krystyna Sylwia: pozycja 2 : 6,31% (1 905 głosów)
- WARZECHA Stefan Jerzy: pozycja 3 : 6,31% (1 905 głosów)
- MIKOSZEK Krystian Hubert: pozycja 4 : 6,31% (1 905 głosów)
- STAWIARSKA Anna Urszula: pozycja 5 : 6,31% (1 905 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- PACH Krzysztof Józef: pozycja 1 : 2,9% (843 głosów)
- SZPRYNGEL-ŻUK Agnieszka Małgorzata: pozycja 2 : 2,9% (843 głosów)
- STELMACH Karol Kazimierz: pozycja 3 : 2,9% (843 głosów)
- GRZYBOWSKA-STERNIUK Magdalena Anna: pozycja 4 : 2,9% (843 głosów)
- RYNKIEWICZ Anna: pozycja 5 : 2,9% (843 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- MAZUR Tomasz Aleksander: pozycja 1 : 0,85% (248 głosów)
- STANISZEWSKI Marian Zbigniew: pozycja 2 : 0,85% (248 głosów)
- GAJDA Agnieszka Anna: pozycja 3 : 0,85% (248 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOTOŃSKA Zofia Maria: pozycja 1 : 6,31% (1 835 głosów)
- JANIKULA Krzysztof: pozycja 2 : 6,31% (1 835 głosów)
- WŁODARCZYK Anna Katarzyna: pozycja 3 : 6,31% (1 835 głosów)
- KOWALCZYK Bogusław Henryk: pozycja 4 : 6,31% (1 835 głosów)
- SZENDZIELORZ Izabela Maria: pozycja 5 : 6,31% (1 835 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- ZAKRZEWSKI Krzysztof Tomasz: pozycja 1 : 0,54% (156 głosów)
- MILLER Halina: pozycja 2 : 0,54% (156 głosów)
- KŁOŚ Andrzej Antoni: pozycja 3 : 0,54% (156 głosów)
- KUT Kazimierz Józef: pozycja 4 : 0,54% (156 głosów)
- ZACHARIASZ Renata Magdalena: pozycja 5 : 0,54% (156 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- LAKWA Henryk Ryszard: pozycja 1 : 9,75% (2 836 głosów)
- CZECH Aleksandra Barbara: pozycja 2 : 9,75% (2 836 głosów)
- WODAUSZ Henryk Horst: pozycja 3 : 9,75% (2 836 głosów)
- BROY Joanna Katarzyna: pozycja 4 : 9,75% (2 836 głosów)
- LABUSGA Krzysztof Franciszek: pozycja 5 : 9,75% (2 836 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu opolskiego z okręgu nr 6
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- PIKOS Artur Paweł: pozycja 1 : 2,58% (1 588 głosów)
- GOLLENIA Piotr Jan: pozycja 2 : 2,58% (1 588 głosów)
- STERNICKA Adriana Weronika: pozycja 3 : 2,58% (1 588 głosów)
- LATUSEK Andrzej Jarosław: pozycja 4 : 2,58% (1 588 głosów)
- PORWOL Róża Maria: pozycja 5 : 2,58% (1 588 głosów)
- LYRA Anita Sylwia: pozycja 6 : 2,58% (1 588 głosów)
- KASZTELAN Przemysław Piotr: pozycja 7 : 2,58% (1 588 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- TRYCHAN Alicja Teresa: pozycja 1 : 4,43% (2 731 głosów)
- JANAS Andrzej Mirosław: pozycja 2 : 4,43% (2 731 głosów)
- KUREK Joanna Agnieszka: pozycja 3 : 4,43% (2 731 głosów)
- WOCHNIK Dorota Janina: pozycja 4 : 4,43% (2 731 głosów)
- WARMONS Grzegorz Jacek: pozycja 5 : 4,43% (2 731 głosów)
- NOWICKI Sebastian Grzegorz: pozycja 6 : 4,43% (2 731 głosów)
- KRZYŚCIN Jarosław Jan: pozycja 7 : 4,43% (2 731 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MARCINA OCIEPY - SILNY REGION:
- PATELSKI Mariusz Maciej: pozycja 1 : 1,09% (669 głosów)
- FORTUNA-PTASIEWICZ Ewa Bożena: pozycja 2 : 1,09% (669 głosów)
- OLSZEWSKA Renata Maria: pozycja 3 : 1,09% (669 głosów)
- OLEWIŃSKI Artur Marek: pozycja 4 : 1,09% (669 głosów)
- FUJARCZUK-MĘKAL Agnieszka Elżbieta: pozycja 5 : 1,09% (669 głosów)
- NIMPSZ Dawid Marek: pozycja 6 : 1,09% (669 głosów)
- ZAKRZEWSKA Anna: pozycja 7 : 1,09% (669 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ŚLĄSCY SAMORZĄDOWCY:
- ŚWIERC Joachim Alfred: pozycja 1 : 6,19% (3 814 głosów)
- ZAPIÓR Henryk Tadeusz: pozycja 2 : 6,19% (3 814 głosów)
- SEGIET Dariusz Józef: pozycja 3 : 6,19% (3 814 głosów)
- KARWAT Sabina Jadwiga: pozycja 4 : 6,19% (3 814 głosów)
- ŚWITAŁA Christina Bernadeta: pozycja 5 : 6,19% (3 814 głosów)
- KUPKA Beata Barbara: pozycja 6 : 6,19% (3 814 głosów)
- DENDERA Konrad: pozycja 7 : 6,19% (3 814 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
W jaki sposób wybierani są radni powiatu?
Podczas wyborów do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustalane są okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że zbiera się wyniki uzyskane przez komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, który uzyskuje najwyższy wynik otrzymuje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik - drugi mandat itd.
Udział w podziale głosów biorą tylko te komitety, które uzyskały powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?