Żuławy i Mierzeja. Dwunasta kolejka rozgrywek Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej za nami

JG
Żuławy i Mierzeja. Zakończyła się dwunasta kolejka rozgrywek Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Zawodnicy spotkali się na boisku w sobotę 2 lutego.

W rozgrywkach pierwszej ligi jako pierwsi zmierzyli się liderzy tabeli Mentor Ubezpieczenia z KS Tuja ŻBS.

Spotkanie zakończyło się wysoką wygraną Mentora 6:1. Bramki zdobyli: Patryk Kiełczyński (14’), Marek Kruczkowski (25’), Gól samobójczy (27’), Gracjan Smarż (31’,38), Karol Szwec (35’). Bramkę dla zespołu z Tui strzelił Michał Zygarowski (24’).

Na dwie kolejki przed końcem Mentor zdobywa cenne 3 punkty, tym samym wciąż pozostając na pozycji lidera z czterema punktami przewagi nad drużyną Sław-Bud Nowy Dwór Gdański.

W drugim meczu zmierzyli się Morze. Stegna oraz Nowodworskie Sklepy Mięsne. W 8 minucie spotkania na prowadzenie wyszedł zespół NSM, po celnym trafieniu Piotra Kollera. 10 minut później wynik meczu wyrównał się po bramce Cezarego Kryńskiego. W drugiej połowie meczu bramki dla drużyny Nowodworskich Sklepów Mięsnych strzelił Jakub Mularczyk (24’, 32’). Mecz zakończył się wynikiem 1:3.

Trzeci mecz to starcie zespołu Auto Kajtek Hemako Sztutowo z drużyną Mejer Lokale dla Firm. To najbardziej zacięty mecz rozgrywek dwunastej kolejki. Padło aż 14 bramek. Pierwsza bramka padłą już w drugiej minucie. Zdobył ją Łukasz Przyłucki. Na odpowiedź drużyny ze Sztutowa nie trzeba było długo czekać. W 5. minucie bramkę strzelił Adam Rombalski. W tym spotkaniu bramki padały średnio co 3 minuty. Dalej w drużynie Auto Kajtek Hemako Sztutowo strzelali: Bartłomiej Piechnik (8’), Patryk Ziarko (15’, 38’), Dawid Kiełczyński (16’, 23’). Dla zespołu Mejera trafiali: Paweł Studziński (10’, 18’, 20’), Bartłomiej Merchel (12’, 27’, 30’), Przemysław Grau (32’). Mecz zakończył się wynikiem 6:8.

W ostatnim spotkaniu dwunastej kolejki zmierzyli się Green&Joy Willa Joker z Sław-Bud Nowy Dwór Gdański. Dla drużyny Willi Joker bramki zdobyli: Łukasz Augustyniak (8’), Mateusz Suchecki (20’, 25’), Sławomir Tkaczyk (40’). Dla Sław-Bud-u strzelili: Maciej Świderski (21’) oraz Patryk Wójcik (38’).

Walka o podium rozgrywek Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej toczyć się będzie pomiędzy drużynami: Mentor Ubezpieczenia, Sław-Bud Nowy Dwór Gdański, Auto Kajtek Hemako Sztutowo oraz Green&Joy Willa Joker.

W trzynastej kolejce najciekawiej zapowiada się mecz Mentora Ubezpieczenia z drużyną Auto Kajtek Hemako Sztutowo. Spotkanie odbędzie się o godzinie 18:30.

Walka o fotel lidera wciąż trwa.

Spotkanie drugiej ligi

W spotkaniu dwunastej kolejki rozgrywek drugiej kolejki do najbardziej widowiskowych spotkań należał m.in. mecz liderów tabeli Metrotest-u Elbląg z Bryzą Sztutowo. W spotkaniu padło aż 20 bramek. Elblążanie zwyciężyli 18:2.

Kolejnym ciekawym pojedynkiem był mecz drużyny Doświadczonych NDG z zespołem Pięknych i Młodych Elbląg. Nowodworzanie zwyciężyli 8:6.

Przed zawodnikami drugiej ligi ostatnia kolejka spotkań. Największe szanse na awans do pierwszej ligi mają Metrotest Elbląg oraz Doświadczeni NDG. Początek rozgrywek 9 lutego o godzinie 10:00.