Żuławska Halowa Liga Piłki Nożnej: druga i trzecia kolejka rozgrywek za nami

Kamil Kucharski
W miniony weekend rozegrano kolejne mecze w ramach tegorocznej edycji Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W ciągu dwóch dni wszystkie drużyny rozegrały mecze drugiej i trzeciej kolejki.

Sobotnie zmagania II ligi ŻHLPN rozpoczęły się od meczu pomiędzy Błękitnymi Kmiecin i GE Power Elbląg i deszczu bramek - zespół z Elbląga wygrał to spotkanie 11:0. Chwilę później na boisku pojawiły się drużyny Superagent.com.pl i Young Boys. Zwycięsko z tego starcia wyszedł Superagent pokonując swojego przeciwnika 6:3.

W kolejnym sobotnim meczu II ligi zespół Lira Lighting Elbląg pokonał Nową Kościelnicę 11:1. W rozegranym następnie spotkaniu pomiędzy Starą Gwardią i Polbukiem górą była Gwardia i po wygranej 5:1 zdobyła pierwsze trzy punkty na swoje konto. Drugie zwycięstwo w tej edycji rozgrywek odnotował w sobotę Raf-Pol, który pokonał zespół Agro Horse 2:1. Po raz drugi wygrała również drużyna Nat Parts - wygrała ona w sobotę 4:2 z Nogatem Jazowa.

Niedzielne zmagania zespołów w II lidze ŻHLPN ponownie rozpoczęły się od deszczu bramek. W pierwszym rozegranym tego dnia spotkaniu Nat Parts wygrał z Nową Kościelnicą 18:2. Niewiele niższym wynikiem zakończył się kolejny mecz - Superagent pokonał Błękitnych Kmiecin 11:1. Następny mecz, pomiędzy Agro Horse i Polbukiem zakończył się wygraną pierwszej z tych drużyn 9:3.

Choć GE Power Elbląg wygrało w niedzielę z Lira Lighting 9:2, to zawodnicy na drodze po trzy punkty napotkali kilka problemów. Pierwsza, wyrównana, połowa spotkania zakończyła się remisem 2:2. W drugiej części meczu GE Power zaczęło zdobywać przewagę i strzelać gole, jednak na osiem minut przed końcem spotkania czerwona kartka zmusiła drużynę do gry w tymczasowym osłabieniu. Zespół jednak w tym czasie zdołał dwukrotnie posłać piłkę między słupki i ostatecznie w drugiej połowie zdobył 7 goli, przy czym nie stracił żadnej bramki.

Zmagania w II lidze zakończyły się spotkaniami Starej Gwardii i Young Boys (1:4) oraz Nogatu Jazowa z zespołem Raf-Pol (2:4).

W sobotę na wyższym szczeblu rozgrywek ŻHLPN Piękni i Młodzi pokonali 7:3 drużynę PBG Jankowiak Baltic Sun. Drugą wysoką wygraną zanotowało Hemako Sztutowo, które wygrało 9:0 swój mecz z Kadrą Sław-Bud Kmiecin. W kolejnym sobotnim spotkaniu I ligi po niezwykle wyrównanej walce Chillout pokonał 6:4 drużynę KS Tuja. Druga kolejka ŻHLpn zakończyła się meczem rozegranym pomiędzy Doświadczonymi NDG i Metrotestem Elbląg (4:3).

Po sobotniej porażce Metrotest rozpoczął niedzielne zmagania od wygranej 8:4 w meczu z Kadrą Sław-Bud Kmiecin. W kolejnym meczu piłkarze Hemako Sztutowo co prawda pokonali PBG Jankowiak 8:5, jednak nie można powiedzieć, że było to łatwe zwycięstwo. Ubiegłoroczny wicelider II ligi podjął wyrównaną walkę z drużyną ze Sztutowa i po pierwszej połowie tablica wyników pokazywała remis 3:3. W drugiej części spotkania zawodnicy Hemako zaczęli stawiać na szybszą grę, co pozwoliło im zdobyć kolejne bramki i wygrać trzeci mecz z rzędu. Po równie zaciętej walce trzy punkty zdobyła drużyna Chillout, która pokonała Doświadczonych 4:3. Na zakończenie niedzielnych zmagań Piękni i Młodzi wygrali z KS Tują 5:1.

Wygrana we wszystkich dotychczasowych meczach i świetny bilans bramkowy (28-7) pozwoliły Hemako Sztutowo utrzymać się na pozycji lidera I ligi ŻHLPN. Komplet punktów wywalczył również Chillout z bilansem bramkowym 15-9. W drugiej lidze na pierwsze miejsce w klasyfikacji awansował Nat Parts, z kompletem punktów na kolejnych miejscach znajdują się Superagent.com.pl i Raf-Pol.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0