Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Zobaczcie 10 najpiękniejszych komiksowych femme fatale [zdjęcia]

Arkadiusz Gołka
To prawdopodobnie ona stanowiła inspirację dla Xeny, wojowniczej księżniczki. Ta zniewalająco piękna Amazonka występowała na kartach komiksu wydawnictwa DC, jak i w serialu z lat 70. (w roli głównej Lynda Carter) oraz współczesnej kreskówce. 

Wonder Woman w olbrzymim uproszczeniu to żeński odpowiednik Supermana. Diana Prince jest członkinią plemienia Amazonek, mieszkających na fikcyjnej wyspie Themyscira. W swojej „cywilnej” sekretnej tożsamości jest córką królowej Hippolity, ambasadorką Amazonek w świecie ludzi. Według jednej z wersji spłodził ją bóg Zeus, stąd jej unikalne zdolności. 

Szybko stała się obiektem uwielbienia mężczyzn (wzdychał do niej m.in sam. Batman), ale i... feministek. Co powinno budzić pewne zdziwienie, gdyż Wonder Woman nigdy nie została zaprezentowana jako genialny naukowiec, wpływowa pani polityk albo przebojowa bizneswoman, tylko wojowniczka o aparycji i stroju mającym działać głównie na obślinioną męską część odbiorców. 

Wraz z Batmanem i Supermanem tworzy nieformalną Trójcę, będącą trzonem Ligi Sprawiedliwości. Posiada nadzwyczajną siłę, szybkość i odznacza się wyjątkową sprawnością w walce. Pociski z broni palnej odbija specjalnymi bransoletkami, potrafi też łapać przeciwników na lasso. Może wzbijać się w przestworza i rozmawiać ze zwierzętami. 

Tu mała ciekawostka. W 1954 roku psychiatra Fredric Wertham wydał książkę "Uwodzenie niewinnych", w której zarzucał wydawnictwom komiksowym demoralizowanie młodzieży. Wertham twierdził, że Superman był w gruncie jak faszystą, Batman homoseksualistą, a Wonder Woman – sadomasochistyczną lesbijką. Jego zdaniem Batman był nasycony cechami mizoginistycznymi, natomiast Wonder Woman miała być ucieleśnieniem nienawiści do mężczyzn, otaczającym się innymi lesbijkami (Holliday Girls)

Niedługo zobaczymy ją w filmie "Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości", w którym księżniczkę zagra izraelska aktorka Gal Gadot.
To prawdopodobnie ona stanowiła inspirację dla Xeny, wojowniczej księżniczki. Ta zniewalająco piękna Amazonka występowała na kartach komiksu wydawnictwa DC, jak i w serialu z lat 70. (w roli głównej Lynda Carter) oraz współczesnej kreskówce. Wonder Woman w olbrzymim uproszczeniu to żeński odpowiednik Supermana. Diana Prince jest członkinią plemienia Amazonek, mieszkających na fikcyjnej wyspie Themyscira. W swojej „cywilnej” sekretnej tożsamości jest córką królowej Hippolity, ambasadorką Amazonek w świecie ludzi. Według jednej z wersji spłodził ją bóg Zeus, stąd jej unikalne zdolności. Szybko stała się obiektem uwielbienia mężczyzn (wzdychał do niej m.in sam. Batman), ale i... feministek. Co powinno budzić pewne zdziwienie, gdyż Wonder Woman nigdy nie została zaprezentowana jako genialny naukowiec, wpływowa pani polityk albo przebojowa bizneswoman, tylko wojowniczka o aparycji i stroju mającym działać głównie na obślinioną męską część odbiorców. Wraz z Batmanem i Supermanem tworzy nieformalną Trójcę, będącą trzonem Ligi Sprawiedliwości. Posiada nadzwyczajną siłę, szybkość i odznacza się wyjątkową sprawnością w walce. Pociski z broni palnej odbija specjalnymi bransoletkami, potrafi też łapać przeciwników na lasso. Może wzbijać się w przestworza i rozmawiać ze zwierzętami. Tu mała ciekawostka. W 1954 roku psychiatra Fredric Wertham wydał książkę "Uwodzenie niewinnych", w której zarzucał wydawnictwom komiksowym demoralizowanie młodzieży. Wertham twierdził, że Superman był w gruncie jak faszystą, Batman homoseksualistą, a Wonder Woman – sadomasochistyczną lesbijką. Jego zdaniem Batman był nasycony cechami mizoginistycznymi, natomiast Wonder Woman miała być ucieleśnieniem nienawiści do mężczyzn, otaczającym się innymi lesbijkami (Holliday Girls) Niedługo zobaczymy ją w filmie "Batman vs Superman: Świt Sprawiedliwości", w którym księżniczkę zagra izraelska aktorka Gal Gadot. mat. pras.
Ich główną bronią są seksapil i zmysłowość. A przeciętny mężczyzna, nawet kryształowy superbohater o sile tytana, jest wobec takiego zestawu z reguły bezbronny.

"Niejeden porządny facet wylądował przez kobietę pod mostem" - tak brzmi pierwsze zdanie kultowej książki Charlesa Bukowskiego pt. "Kobiety". Smutna prawda! Ten cytat idealnie pasuje też do świata komiksowego, pełnego fascynujących postaci żeńskich. W przypadku tych (anty)heroin na pewno nie sprawdza się określenie "słaba płeć". Za to doskonale ma zastosowanie przymiotnik "piękna".

Sprawdź również: Ranking 15 komiksowych złoczyńców [zdjęcia]

Zaprezentowane w tym subiektywnym rankingu panie stoją po różnych stronach barykady, trudniąc się ratowaniem ludzkości bądź jej ciągłym zagrażaniem. Współpracują ze znanymi w popkulturze komiksowymi superbohaterami, są neutralne albo zasilają grupy szwarccharakterów. Bywają też zmienne, jak to kobiety. Rozpalają do czerwoności męskie zmysły oraz wyobraźnię, przyciągając nie tylko ich uwagę swoim charakterem, magnetyczną osobowością, silną wolą i determinacją. Niektóre są nawet wciągane na feministyczne sztandary.

Ta galeria należy do serwisu Hallo - rozrywkowej części portali naszemiasto.pl. Kliknij i sprawdź!

W San Diego rozpoczął się Comic-con - największy konwent fanów komiksów na świecie

RUPTLY/x-news

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na warszawa.naszemiasto.pl Nasze Miasto