Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Tarcza antykryzysowa w powiecie nowodworskim. Przedsiębiorcy otrzymują pożyczki w ramach pomocy

K.K.
pixabay
Od 2 kwietnia Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim przyjmuje wnioski od przedsiębiorców o pomoc rządową w ramach tarczy antykryzysowej. Zatrudniającym są już wypłacane pierwsze pieniądze z tarczy, nie rośnie też liczba osób bezrobotnych.

Jak informuje dyrektorka nowodworskiego Urzędu Pracy Wioletta Lewandowska, na terenie powiatu nie nastąpił drastyczny wzrost liczby zarejestrowanych osób bezrobotnych.

- Tak, jak te osoby się rejestrowały, tak dalej się rejestrują. Nie możemy mówić o nawale takich zgłoszeń. - mówi dyrektorka Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim.

Wnioski o pomoc w ramach tarczy antykryzysowej są przyjmowane w urzędzie od 2 kwietnia. Dyrektorka PUP podaje, że do tej pory ponad 190 przedsiębiorców z naszego powiatu otrzymało taką pożyczkę. Cały czas są też przyjmowane kolejne wnioski o pomoc ze strony rządu. Do tej pory przedsiębiorcy otrzymali łącznie ponad milion złotych w ramach programu wsparcia rządowego.

Jednocześnie Wioletta Lewandowska informuje, że od czwartku 16 kwietnia będzie można składać wnioski w ramach kolejnych dwóch tarcz antykryzysowych. Dotyczą one osób samozatrudnionych oraz wsparcia finansowego dla przedsiębiorców pod względem wypłaty wynagrodzeń dla pracowników.

O pomoc w ramach tarcz antywirusowych mogą ubiegać się małe i mikroprzedsiębiorstwa. Oznacza to, że pomocą objęci zostaną przedsiębiorcy zatrudniający 1-9 osób w firmie lub 10 do 49 osób.

Aby otrzymać niskooprocentowaną pożyczkę należy spełnić określone warunki. Wówczas można liczyć na gotówkę. Przypominamy:
- Pożyczka stanowi wsparcie umożliwiające pokrycie bieżących kosztów prowadzenia działalności gospodarczej.
- Mogą się o nią ubiegać się pracodawcy będący mikroprzedsiębiorstwem, którzy prowadzili działalność gospodarczą przed 1 marca 2020 r.
- Wniosek przedsiębiorca składa do powiatowego urzędu pracy właściwego ze względu na miejsce prowadzenia działalności gospodarczej po ogłoszeniu naboru przez dyrektora powiatowego urzędu pracy.
- Pożyczka udzielana będzie jednorazowo do 5 tys. zł, ze stałym oprocentowaniem
w skali roku, które wynosi 0,05 stopy redyskonta weksli przyjmowanych przez NBP.
- Rozpoczęcie spłaty pożyczki będzie następowało po trzymiesięcznym okresie karencji,
a okres spłaty pożyczki musi trwać nie dłużej niż 12 miesięcy.
- Pożyczka wraz z odsetkami będzie umarzana pod warunkiem, że mikroprzedsiębiorca przez 3 miesiące od dnia jej udzielenia nie zmniejszy stanu zatrudnienia.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krynicamorska.naszemiasto.pl Nasze Miasto