Sztutowo. Hemako Mistrzem Polski w beach soccerze

red
Drużyna Hemako Sztutowo z tytułem Mistrza Polski w beach soccerze. W finale drużyna pokonała BSC Bocę Gdańsk 6:5. Hemako Sztutowo

Hemako Sztutowo najlepszą drużyną w beach soccerze w kraju. W Kołobrzegu, walkę o mistrzowski tytuł zawodnicy z Mierzei Wiślanej stoczyli z drużyną Boca Gdańsk.

To piąty finał i pierwsze zwycięstwo Hemako w Mistrzostwach Polski seniorów w piłce nożnej plażowej.

Pierwszy gol w finałowym meczu padł już w czwartej minucie. Zdobył go dla drużyny Hemako Mateusz Gruszewski. Zawodnicy ze Sztutowa długo nie cieszyli się przewagą. Po wznowieniu gry, wynik błyskawicznie wyrównał Daniel Baran.

Jednak już w piątej minucie Hemako, dzięki akcji Macieja Daniluka prowadziło ponownie. Przewagę zespołu z Mierzei Wiślanej powiększył jeszcze bardziej Bartosz Szloser.

Kolejne minuty spotkania należały do drużyny z Gdańska. Na 3:2 wynik ustalił Oleg Zborowski, a chwilę przed końcem drugiej tercji, z rzutu wolnego wyrównał Eduard Suarez Molina. W 23 minucie Boca objęła prowadzenie po kolejnym golu Barana z 23.

Drużynie Hemako wyrównać udało się już na początku trzeciej tercji. Po wznowieniu gry do bramki rywali trafił Tomasz Poźniak.

Jednak w 27 minucie załoga z Gdańska znowu wygrywała. Wynik 5:4 ustanowił gol Adama Bogacza. Szybko na 5:5 ponownie wyrównał Poźniak.

Ostatniego, zwycięskiego gola meczu strzelił Paweł Friszkemut.

Warto dodać, że kapitan zespołu ze Sztutowa został uznany najlepszym piłkarzem turnieju w Kołobrzegu.