Sztangista LKS-u Żuławy wśród najlepszych. Brązowy medal na mistrzostwach Polski w podnoszeniu ciężarów

Kamil Kucharski
Facebook/Polski Związek Podnoszenia Ciężarów
Na rozegranych w miniony weekend Mistrzostwach Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów wychowanek LKS-u Żuławy zdobył brązowy medal w kategorii powyżej 96 kg.

Mistrzostwa Polski do lat 15 w podnoszeniu ciężarów zorganizowano w Nowym Tomyślu. Rywalizacja trwała łącznie przez cztery dni - od 15 do 18 października. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety zostali podzieleni na dziesięć kategorii wagowych, w których walczyli o jak najlepszy wynik.

Podczas mistrzostw w Nowym Tomyślu nowodworski klub LKS Żuławy reprezentował czternastoletni Wojciech Piotrowski startujący wraz z dziewięcioma innymi zawodnikami w kategorii +96 kg. W rwaniu podniósł on kolejno 80, 85 i 88 kilogramów, a jednocześnie poprawił swój rekord życiowy. W podrzucie Wojciech podszedł kolejno do sztangi o ciężarze 100, 105 i 108 kg. Spośród trzech prób w podrzucie tylko dwie pierwsze zostały zaliczone. Wystarczyło to jednak, by wychowanek LKS-u Żuławy zajął trzecie miejsce w swojej kategorii. Zwycięzcą w tej grupie został reprezentujący Horyzont Mełno Borys Osuch, tytuł Wicemistrza Polski zdobył natomiast Marek Gugała z klubu CLKS Mazovia Ciechanów.

- Wojtek musiał wylać trochę łez, potu i krwi. Pokazał jednak, że zawodnicy z Nowego Dworu Gdańskiego też mogą osiągać sukcesy - mówi Marcin Potocki, trener nowodworskiej sekcji podnoszenia ciężarów. - Walka o medal trwała do samego końca, trzeba było sporo się napracować, aby zająć miejsce na podium. Wojtek jeszcze w przyszłym roku będzie rywalizował w kategorii do lat 15, teraz był jednym z młodszych zawodników i walczył z piętnastolatkami jak z równymi. W podnoszeniu ciężarów rok to dużo czasu, na pewno nie jest to jego ostatni sukces - dodaje trener.

Udane występy zaliczyli również w ostatnim czasie inni nowodworscy sztangiści. Na Mistrzostwach Polski do lat 17 w Ciechanowie czwarte miejsca w swoich kategoriach wagowych zajęli Tobiasz Wesołowski i Dominik Sieńko.