Roczna odprawa w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim. Funkcjonariusze podsumowali rok

RED.
Insp. Ewa Pachura, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku wzięła udział w rocznej odprawie w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim, podczas której funkcjonariusze podsumowali 2019 rok i omówili priorytet na najbliższe 12 miesięcy.

Podczas odprawy podkreślono, że w 2019 roku funkcjonariusze pionu operacyjnego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim osiągnęli znaczący progres w ilości wykrytych przestępstw gospodarczych na materiałach operacyjnych kształtujący się na poziomie 177,8 proc. w porównaniu do roku 2018.

Głównie dzięki pracy funkcjonariuszy Zespołu Operacyjnego nasza komenda w 2019 roku zabezpieczyła prawie 5 kilogramów środków odurzających i substancji psychotropowych. W 2019 roku funkcjonariusze naszej komendy odzyskali mienie o wartości 388 061 złotych, co stanowi wzrost w stosunku do 2018 roku o 791 proc., w którym wartość ta wynosiła 49 012 złotych. Wzrost wyrażony procentowo był najwyższy w garnizonie pomorskim. Również wartość wyrażona kwotowo stawia naszą jednostkę wyżej od wielu, dużo większych jednostek.

W przypadku bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w minionym roku doszło do mniejszej liczby zdarzeń drogowych. Od stycznia do grudnia 2018 roku odnotowano 561 zdarzeń drogowych, w ubiegłym roku było ich 481. Niestety wzrosła ilość wypadków drogowych. W 2019 roku odnotowano 16 wypadków drogowych - to o 3 więcej w porównaniu z rokiem 2018. Policjanci ruchu drogowego w trakcie pełnienia służby przebadali 10065 kierujących na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Warto przy tej okazji wspomnieć, że 1 września 2019 r., rozkazem Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Gdańskim insp. Tomasza Pawlaka Ogniwo Ruchu Drogowego przekształciło się w Referat Ruchu Drogowego.

W 2019 roku funkcjonariusze Zespołu Patrolowo-Interwencyjnego podjęli 6362 interwencji oraz wylegitymowali 15136 osób.

W ramach działalności profilaktycznej, funkcjonariusze angażowali się również w szereg działań i inicjatyw zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w powiecie. Policjantki zajmujące się profilaktyką społeczną i nieletnimi wspólnie z dzielnicowymi przeprowadziły 285 prelekcji tematycznych, brały udział w festynach i turniejach w trakcie, których poruszały z dziećmi i młodzieżą nowodworską tematykę bezpieczeństwa oraz przeciwdziałania różnorodnym zagrożeniom.

W 2019 roku na terenie działania naszej jednostki zostały przeprowadzone dwie akcje profilaktyczne oraz dwa działania o charakterze profilaktycznym. Funkcjonariusze uczestniczyli również w szkoleniu przygotowanym przez ratowników piaseczańskiego WOPR, których celem było podnoszenie umiejętności w związku z przygotowaniem do sezonu letniego. Od czerwca do sierpnia, pełnili również wspólne służby z przedstawicielami WOPR-u, straży pożarnej oraz przedstawicielami poszczególnych urzędów gmin.

Kto może uratować życie na drodze? Każdy! Co zrobić, gdy jes...

Trzecia fala - ważne zmiany

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
ADHD

BUUUAAAHHHAAAAA!!!!!! Jaka wykrywalność czego ?kogo? Gdzie są ci złodzieje z Żelichowa z Nowego Dworu Gdańskiego co gospodarza kradli paliwo części do traktorów

Dodaj ogłoszenie