Regaty bojerowe w Krynicy Morskiej. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w klasie DN zakończone

OPRAC.:
Kamil Kucharski
Zakończyły się rozgrywane w Krynicy Morskiej Międzynarodowych Mistrzostwa Polski w bojerowej klasie DN. Przez dwa dni na Zalewie Wiślany rywalizowali zawodnicy z czterech państw.

Do rywalizacji na tafli Zalewu Wiślanego przystąpiło 60 zawodników. Oprócz Polaków na starcie mistrzostw pojawili się także zawodnicy z Niderlandów, Szwecji oraz z Węgier. Duża liczba zawodników zmusiła organizatorów do rozegrania 2 wyścigów eliminacyjnych, z których 10 pierwszych zawodników awansowało do najwyższej grupy rywalizacji - grupy A. Zostało w niej rozstawionych, bez potrzeby eliminacji, 10 najwyżej sklasyfikowanych zawodników w rankingu Pucharu Polski za poprzedni sezon 2019/2020.

Pierwszego dnia zawodów, w sobotę 20 lutego, udało się rozegrać jedynie dwa biegi eliminacyjne oraz po jednym biegu finałowym w grupach A i B. Choć drugi wyścig grupy A się rozpoczął, to w połowie drugiego okrążenia zabrakło wiatru i cała flota stanęła. Z racji na wyczerpanie limity czasu przewidzianego na okrążenie, Sędzia Główny zawodów Dorota Michalczyk przerwała wyścig, a pozostałe biegi zostały przesunięte na niedzielę 21 lutego.

Ostatecznie mimo bardzo słabego wiatru w dwa dni udało się rozegrać 4 wyścigi finałowe grupy A oraz 3 wyścigi grupy B. Złote medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski 2021 w bojerowej klasie DN wywalczyli reprezentanci MKŻ Mikołajki - Tomasz Zakrzewski wśród mężczyzn oraz Laura Banach w kategorii kobiet.

W kategorii mężczyzn srebrny medal wywalczył Jarosław Radzki z Warmii Olsztyn. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentujący Olsztyński Klub Żeglarski Karol Jabłoński. Wśród kobiet drugie miejsce zajęła Zuzanna Rybicka z CHKŻ Chojnice, a trzecie miejsce przypadło Weronice Martynowskiej z OKŻ Olsztyn

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani