Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Przyszłe pielęgniarki będą mogły uzyskać dyplom zawodu w Wejherowie, a staż zaoferują im szpitale: pucki i wejherowski | ZDJĘCIA

Magdalena Gębka-Scuffins
Magdalena Gębka-Scuffins
Kaszubsko-Pomorska Szkoła Wyższa w Wejherowie będzie znowu kształcić pielęgniarki. Wszystko dzięki akredytacji ministra zdrowia, którą uzyskała uczelnia. Przyszłe pielęgniarki będą mogły uzyskać dyplom zawodu w Wejherowie, a staż zaoferują im szpitale: pucki i wejherowski.

Naukę przyszłych pielęgniarek na wejherowskiej uczelni wspomogą m.in. Szpital Pucki oraz powiat pucki.
- Stworzenie studiów pielęgniarskich jest niezwykle trudne i kosztowne na początek - tłumaczy starosta Jarosław Białk. - Dlatego powiat pucki zdecydował się współfinansować przygotowanie gabinetów i materiałów do tej edukacji.

Starosta powiatu puckiego zachęca do edukacji otwierając drzwi na możliwości stażu oraz zatrudnienia w Szpitalu Puckim, a także możliwie w innych placówkach, jak np. w szpitalu w Wejherowie.

Pucka lecznica też w to wchodzi

Także Szpital Pucki czynnie włączył się w powstanie kierunku pielęgniarstwa w wejherowskiej szkole.
- Jesteśmy dumni, że jesteśmy częścią tego projektu - potwierdzają władze szpitala w Pucku. - Szpital już przekazał niezbędny sprzęt w postaci fantomów i książek dla KPSW - informuje Weronika Nowara.

Prezes Szpitala Puckiego ma nadzieję, że współpraca z uczelnią KPSW w Wejherowie będzie bardzo zawiązana i owocna, a jej wynikami będą pielęgniarki, które będą chciały z współpracować z pucką placówką.

Kiedy można zacząć?

Zajęcia w Kaszubsko-Pomorskiej Szkole Wyższej w Wejherowie mają się rozpocząć wiosną, lecz trzeba jeszcze poczekać na potwierdzenie konkretnego terminu.
- Studia z zakresu pielęgniarstwa chcemy rozpocząć jak najszybciej po uzyskaniu wszelkich potrzebnych zgód - mówi dziekan KPSW Beata Dudzińska-Huczuk. - Liczymy i wiemy, że zainteresowanie tym kierunkiem studiów na naszej uczelni jest bardzo duże.

Pielęgniarka - czy to ceniony zawód?

Zawody związanie z niesieniem pomocy innym i z ratowaniem życia, pociągają za sobą ogromną odpowiedzialność. Co szczególnie doceniają mieszkańcy.
- Największym społecznym zaufaniem niezmiennie cieszą się zawody, które cechuje wysoka użyteczność społeczna - informuje Szpital Pucki. - Są nimi: strażak ️(94% dużego poważania społecznego) i pielęgniarka (89% deklaracji dużego szacunku).

Pucka placówka powołuje się na dane badań CBOS przedstawione w ubiegłym roku.
- Oba zawody związane są bezpośrednio z niesieniem pomocy innym - podkreślają w Pucku.
Według tychże badań stosunek do wyżej wspomnianych zawodów jest tak samo pozytywny wśród wszystkich badanych grup, niezależnie od wieku i wykształcenia.

- Trzymamy kciuki za przyszłych studentów: służymy radą, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem - zachęca Szpital Pucki. Informacje na temat samych studiów znajdziemy na kpsw.pl

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Te produkty powodują cukrzycę u Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na puck.naszemiasto.pl Nasze Miasto