Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 07godz.
  • 07min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Przetarg na sprzedaż nakładów i ruchomości będących własnością Gminy Ostrowiec Świętokrzyski

Artykuł sponsorowany
Dyrektor Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, 27-400 Ostrowiec Św., ul. Żabia 23 ogłasza II przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż nakładów i ruchomości będących własnością Gminy Ostrowiec Świętokrzyski, znajdujących się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego w Krynicy Morskiej, obręb Przebrno, przy Wiejskiej 8a.

Przetarg odbędzie się w dniu 22.12.2014 r. w siedzibie Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Świętokrzyskim, ul. Żabia 23 o godz. 10.00.

Przedmiotem przetargu jest sprzedaż nakładów i ruchomości znajdujących się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św., znajdującego się w Krynicy Morskiej w części Przebrno ul. Wiejska 8a. Nakłady i ruchomości znajdują się na dzierżawionych przez ZUM działkach o łącznej powierzchni dzierżawy 13993 m2.

Umowa dzierżawy zawarta jest do dnia:
- 21 kwietnia 2015r. w przypadku gruntu należącego do Gminy Miasta Krynica Morska,
- 01 stycznia 2021r. w przypadku gruntu (o powierzchni 7.000,00m2) należącego do osoby fizycznej.

Właściciele gruntu wyrazili zgodę na przekazanie praw i obowiązków w ramach trwającej umowy dzierżawy na nabywcę nakładów i ruchomości.

W skład nakładów i ruchomości wchodzą: budynek socjalno-gastronomiczny ( stan techniczny- średni), budynek sanitariatów (stan techniczny – dobry), budynek świetlicy oraz budynek gospodarczy( stan techniczny- średni) i 33 domki kampingowe (o niskim standardzie – wymagające remontów). Nakłady i ruchomości nie są przedmiotem obciążeń ani zobowiązań.

Roczna stawka czynszu dzierżawionego płacona do Gminy Miasta Krynica Morska, netto: 13.436,400 zł + podatek od towarów i usług wg obowiązującej stawki. Podatek od nieruchomości odprowadzany do Gminy Miasta Krynica Morska wynosi miesięcznie 1864,00 zł. Roczna stawka czynszu dzierżawnego płaconego osobie fizycznej , zgodnie z podpisaną umową wynosi 7000,00 zł.

Cena wywoławcza netto wynosi 80 000,00 zł (słownie : osiemdziesiąt tysięcy zł). Do ceny osiągniętej w przetargu zostanie doliczony VAT. Minimalne postąpienie nie może być niższe niż 800,00 zł (słownie: osiemset zł), /1% ceny wywoławczej/. Wadium wynosi 5% ceny wywoławczej tj. 4000,00 zł. (słownie: cztery tysiące zł).
Wadium należy uiścić do dnia 18.12.2014 r.

Wadium może być wnoszone w pieniądzu w formie:

- przelewu bankowego na konto Zakładu Usług Miejskich w Ostrowcu Św. 75 1240 5035 1111 0000 5572 1136

Dokument wpłaty wadium powinien zawierać dane uczestnika przetargu. Warunkiem przystąpienia do przetargu jest:

- okazanie dowodu tożsamości,
- okazanie dowodu wpłaty wadium,

- w przypadku uczestnictwa w przetargu osoby prawnej lub podmiotu nie posiadającego osobowości prawnej
- przedłożenie aktualnego wypisu z właściwego dla danego podmiotu rejestru. W przypadku reprezentowania w/w podmiotów przez pełnomocnika, oprócz aktualnego wypisu przedłożenie stosownego oświadczenia potwierdzonego pełnomocnictwa upoważniającego do uczestnictwa w przetargu i nabycia nieruchomości, za wylicytowaną przez niego cenę,

- w przypadku uczestnictwa w przetargu pełnomocnika reprezentującego osobę fizyczną – okazanie stosownego pełnomocnictwa upoważniającego do uczestnictwa w przetargu i nabycia nieruchomości,

- w przypadku uczestnictwa w przetargu jednego z małżonków – przedłożenie pisemnej zgody współmałżonka (z podpisem potwierdzonym złożonym w obecności pracownika Komórki ds. zamówień publicznych) do reprezentowania go w przetargu i nabycia nieruchomości za środki pochodzące z majątku wspólnego za wylicytowaną przez niego cenę lub też złożenie przez osobę przystępującą do przetargu oświadczenia woli, że nabycie nastąpi na majątek odrębny,

Wadium wpłacone przez osobę, która wygra przetarg zalicza się na poczet ceny nabycia nieruchomości. Oferentom, którzy nie wygrają przetargu, wadium zwraca się niezwłocznie – nie później niż przed upływem 3 dni od dnia zamknięcia lub odwołania przetargu- przelewem na wskazane konto. W przypadku uchylenia się nabywcy wyłonionego w przetargu od zawarcia umowy, wadium nie podlega zwrotowi.

W przetargu nie mogą uczestniczyć osoby wchodzące w skład komisji przetargowej oraz osoby bliskie tym osobom, a także osoby, które pozostają z członkami komisji przetargowej w takim stosunku prawnym lub faktycznym, że może budzić to uzasadnione wątpliwości co do bezstronności komisji przetargowej.
Informacji szczegółowych na temat:

- warunków przetargu udziela Komórka ds. Zamówień Publicznych ZUM w Ostrowcu Św. Pok. Nr 3, tel. 41 26 51 050 wew.41.

Zastrzega się prawo odwołania przetargu z ważnych powodów. Ostrowiec Świętokrzyski, dnia 21.11.2014 r.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3