Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat nowodworski. Wsparcie dla bezrobotnych

red
Powiat nowodworski. Powiat nowodworski realizuje projekt aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z regionu. Mieszkańcy bez pracy mogą skorzystać m.in. ze szkoleń, staży oraz funduszy na własną firmę.
Powiat nowodworski. Powiat nowodworski realizuje projekt aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z regionu. Mieszkańcy bez pracy mogą skorzystać m.in. ze szkoleń, staży oraz funduszy na własną firmę. archiwum
Powiat nowodworski. Powiat nowodworski realizuje projekt aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych z regionu. Mieszkańcy bez pracy mogą skorzystać m.in. ze szkoleń, staży oraz funduszy na własną firmę.

Powiat nowodworski. Poradnictwo zawodowe i pośrednictwo pracy, szkolenia, staże u pracodawców oraz wsparcie finansowe na założenie działalności gospodarczej - z takich możliwości aktywizacji zawodowej mogą skorzystać bezrobotni mieszkańcy Żuław i Mierzei Wiślanej.

- Pierwsze umowy z zakwalifikowanymi do programu mieszkańcami są już podpisane. Nasi bezrobotni mają do wyboru cały szereg możliwości, które pomogą im w znalezieniu zatrudnienia. Projekt wykorzystuje praktycznie wszystkie narzędzia, którymi dysponuje Powiatowy Urząd Pracy - mówi Barbara Ogrodowska, wicestarosta powiatu nowodworskiego. - Projekt ukierunkowany jest na zwiększenie zatrudnienia osób bezrobotnych, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji na lokalnym rynku pracy. Będziemy realizować działania aktywizacyjne prowadzące do skutecznego powrotu na rynek pracy i uzyskania trwałego zatrudnienia przez naszych mieszkańców.

W projekcie mogą wziąć udział bezrobotni mieszkańcy powiatu nowodworskiego zaliczający się do grup: w wieku 50 lat i więcej, kobiety (w tym samotne matki), osoby z niepełnosprawnościami, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby o niskich kwalifikacjach. Co ważne, projekt nie obejmuje osób, które nie ukończyły 30 roku życia. W sumie, z tej formy pomocy skorzysta 31 mieszkańców powiatu nowodworskiego.

- Założeniem projektu jest podejmowanie działań, które spowodują powrót na rynek pracy. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wiedzy specjalistów poradnictwa zawodowego oraz pośrednictwa pracy. Co jest dla nas szczególne ważne, to osobne podejście do każdego uczestnika projektu. Dla każdego mieszkańca zostanie przygotowany indywidualny plan działania. Bezrobotni wezmą udział w specjalistycznych, certyfikowanych szkoleniach zorganizowanych zgodne z potrzebami poszczególnych uczestników i opartych na wymaganiach lokalnego rynku pracy. Będą staże u pracodawców w celu podwyższenia umiejętności praktycznych wykonywania pracy mieszkańców, jak również prace interwencyjne z częściowym dofinansowaniem wynagrodzenia - dodaje wicestarosta Barbara Ogrodowska.

Ponadto, projekt skierowany jest również do miejscowych pracodawców oraz osób, które myślą o założeniu własnego biznesu. Lokalni przedsiębiorcy mogą liczyć na wsparcie w postaci dofinansowania wyposażenia lub doposażenie miejsc pracy. Natomiast osoby zainteresowane prowadzeniem swojej działalności mają możliwość złożenia wniosku o przyznanie bezzwrotnej dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Wartość całkowita projektu to blisko 400 tysięcy złotych. Warto zaznaczyć, że zadanie realizowane jest przy znacznym udziale wsparcia unijnego, które wynosi ponad 379 tysięcy złotych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wielki Piątek u Ewangelików. Opowiada bp Marcin Hintz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na krynicamorska.naszemiasto.pl Nasze Miasto