Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Powiat nowodworski. Policyjne porady przed WOŚP. Jak uniknąć oszustów i zabezpieczyć wolontariuszy

red
Powiat nowodworski. 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już 12 stycznia. Pieniądze zgromadzone w tym roku w czasie akcji przeznaczone będą na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej medycyny ratunkowej i godną opiekę medyczną seniorów. Zbiórkę pieniędzy wspiera aż 120 tysięcy wolontariuszy działających przy 1700 sztabach. W tym dniu również na ulicach i w innych miejscach publicznych powiatu nowodworskiego kwestować będą młodzi wolontariusze, z energią i pasją włączający się do akcji.

Powiat nowodworski. Aby 22 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przebiegł w całym powiecie nowodworskim bezpiecznie i radośnie, w atmosferze dobrej zabawy, policjanci przypominają zarówno wolontariuszom, jak i potencjalnym ofiarodawcom podstawowe zasady bezpieczeństwa związane z niedzielnym wydarzeniem.

Zobacz także: Powiat nowodworski. Wszystko o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Sprawdź imprezy, licytacje

Upewnij się, że osoba do której puszki wrzucasz pieniążki rzeczywiście jest wolontariuszem.

Jak wygląda wolontariusz?
Wolontariusz ma ze sobą puszkę z banderolą PWPW, naklejki – czerwone serduszka oraz identyfikator, na którym znajduje się: imię i nazwisko wolontariusza, jego zdjęcie, hologram i numer zbiórki.

Wolontariusze nie powinni chodzić pojedynczo, a więc spodziewajmy się 2 – 3 osobowych grup młodzieży. Wolontariusze, którzy nie ukończyli 16 roku życia powinni kwestować z opiekunem.

W przypadku podejrzenia, że ktoś podszywa się pod wolontariusza WOŚP i posługuje podrobionym identyfikatorem lub podejrzanie wyglądającą puszką prosimy o kontakt z policją.

Wolontariusze! Swoją energią i bezinteresownym zaangażowaniem wspieracie szczytny cel. W czasie zbiórki zadbajcie też swoje bezpieczeństwo. Oto kilka prewencyjnych porad: co zrobić aby nie paść ofiarą przestępstwa lub innych niemiłych incydentów. Unikajcie miejsc mało uczęszczanych, nieoświetlonych, uznawanych za niebezpieczne. Nie prowadźcie zbiórki samodzielnie, lecz zbierajcie się w grupy, która już sama z siebie daje większe gwarancje bezpieczeństwa. Dobrze, jeżeli posiadacie telefon komórkowy, z którego w każdej chwili będziecie mogli wezwać pomoc.

W czasie zbiórki nie rozmawiajcie z przypadkowymi osobami na temat kwoty jaką do tej pory udało wam się zebrać. Nie zostawiajcie też pod żadnym pozorem puszki z pieniędzmi bez nadzoru, gdyż osoby o nieuczciwych zamiarach mogą obserwować was wyczekując tylko takiej okazji do kradzieży.

Jeżeli obserwujecie jakieś podejrzane zachowanie, wydaje wam się, że ktoś może chcieć zabrać wam puszkę lub ma inne złe zamiary – niezwłocznie powiadomcie o tym policję. Numery telefonów alarmowych to 997 lub 112.

Jeżeli, niestety, już dojdzie do przestępstwa np. ktoś będzie próbował was napaść, wyrwie wam puszkę z pieniędzmi: krzyczcie, głośno wzywajcie pomocy, szukajcie wokół siebie innych osób, które mogą wam pomóc i jak najszybciej powiadomcie o tym policję. Starajcie się zapamiętać, jak najwięcej szczegółów: np.  z wyglądu napastników, ich sposobu działania,  to w jakim kierunku uciekli, do jakiego samochodu wsiedli.

Pamiętajcie też, że wasze zdrowie i życie jest wartością nadrzędną i nie ratujcie za wszelką cenę skarbonki. W każdej chwili, jeżeli będziecie tego potrzebowali zwracajcie się o pomoc do policji. Numery alarmowe to 112 lub 997.

od 7 lat
Wideo

Wyniki II tury wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto