Pierwszy sparing po przerwie zwycięski dla Żuław. LKS pokonał Pomezanię Malbork 1:0

Kamil Kucharski
Radosław Konczyński/Naszemiasto Malbork
Po blisko 3 miesiącach przerwy na boisko powrócili piłkarze LKS-u Żuławy. W pierwszym od momentu zawieszenia rozgrywek piłkarskich meczu nowodworzanie wygrali 1:0 z Pomezanią Malbork. Treningi drużynowe rozpoczęli też zawodnicy Madów Ostaszewo.

Od momentu zakończenia rozgrywek zawodnicy skupiali się na treningach indywidualnych. Wspólne zajęcia drużyna seniorów LKS-u Żuławy rozpoczęła dwa tygodnie temu. Mecz sparingowy pomiędzy piątą i szóstą drużyną V ligi rozegrano w Malborku. Jedynego gola w meczu strzelił przed przerwą Piotr Koller. Dzieki temu LKS Żuławy zwyciężył spotkanie 1:0.

Jak czytamy w relacji opublikowanej na profilu drużyny LKS Żuławy, mimo długiej rozłąki z piłką spotkanie nie należało do najnudniejszych.

- Mimo długiej rozłąki z piłką, samo spotkanie nie należało do najnudniejszych. Obie ekipy stworzyły sobie po kilka dogodnych sytuacji podbramkowych. Z pewnością jest jeszcze sporo do poprawienia i nadrobienia w grze nowodworskich Żuław, jednak obecny stan przygotowania daje duże możliwości do powrotu formy sprzed wybuchu pandemii – napisano w sprawozdaniu z meczu opublikowanym na stronie klubu na Facebooku.

- Jestem pozytywnie zaskoczony postawą zawodników - chwali swoich podopiecznych trener LKS-u Żuławy Andrzej Głowacki.

- Wiadomo, że przez te wszystkie zawirowania dyspozycje wytrzymałościowe spadły. Czerwiec poświęcimy na to, żeby w jak najwyższym stopniu odbudować formę. W zimowych meczach sparingowych przeważaliśmy wydolnością. Przede wszystkim skupimy się na tym, w międzyczasie będziemy również pracować nad siłą fizyczną. Czeka nas sporo pracy żeby, wrócić do tego, co było, ale wczorajszy mecz napawa nas optymizmem. Poziom wybiegania zawodników i ich gra pokazały, że mamy bardzo dobry zespół - mówi trener nowodworskiej drużyny.

Nie jest to jedyny mecz sparingowy, jaki rozegra zespół LKS-u Żuławy przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych. Jak mówi trener Andrzej Głowacki, jeszcze w czerwcu drużyna z Nowego Dworu Gdańskiego zmierzy się jeszcze z Deltą Miłoradz. Później zostaną rozegrane kolejne mecze sparingowe, które umożliwią jak najlepsze przygotowanie się do kolejnego sezonu. Oprócz tego LKS Żuławy czekają rozgrywki pucharowe - na 11 lipca planowany jest mecz pucharowy z Chojniczanką Chojnice.

Do treningów po dwumiesięcznej przerwie powrócili zawodnicy pierwszej i drugiej drużyny Madów Ostaszewo. Podopieczni trenera Andrzeja Biangi przez najbliższe dwa miesiące będą skupiali się na intensywnym treningu, aby przygotować się do rozpoczęcia rozgrywek w sierpniu. Zgodnie z komunikatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na pierwszy weekend sierpnia (01.08 i 02.08) zaplanowano wznowienie rozgrywek ligowych. Pierwsze mecze pucharowe po spowodowanej pandemią koronawirusa przerwie zostaną rozegrane w dniach 11 i 12 lipca.

Sezon 2019-2020 został przedwcześnie zakończony na mocy decyzji prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podczas konferencji w dniu 7 maja postanowili oni nie wznawiać zawieszonych od marca rozgrywek piłkarskich. Decyzja ta dotyczyła IV ligi i niższych klas rozgrywkowych. Wyniki ostatniej rozegranej kolejki zostały uznane za ostateczną klasyfikację końcową drużyn. Najlepsze zespoły awansowały do wyższych lig, zrezygnowano natomiast ze spadków klubów zajmujących dolne miejsca w tabelach ligowych.