Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Gdańskiego w brydżu o Puchar Burmistrza [WYNIKI]

abe
Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Gdańskiego w brydżu o Puchar Burmistrza
Czterdziestu brydżystów wystartowało w Otwartych Mistrzostwach Nowego Dworu Gdańskiego im. Tomka Kasperka o Puchar Burmistrza, które odbyły się w ramach Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla 2013.

W stawce 20 drużyn najlepiej spisali się Jan Chodkiewicz i Robert Grad. Na drugim miejscu uplasował się duet Bogusław Gierulski i Wiesława Kasperek z Nowego Dworu Gdańskiego. Wysoko byli też pozostali brydżyści z naszego miasta. Ziemowit Nowak i Stanisław Bohut zajęli czwarte miejsc, Zygmunt Podolski (z Witoldem Pietrzakiem) był n a 7 pozycji, 11 miejsce zajęli Józef Bohut i Lesław Czajka, a 15 miejsce Zbigniew Wiśniewski i Adam Ruciński.

- Co roku jeden z turniejów Grand Prix Warmii, Żuław i Powiśla w brydżu sportowym organizujemy w Nowym Dworze Gdańskim - mówi Ziemowit Nowak, jeden z zawodników oraz współorganizator turnieju. - Zależy nam na promocji tego sportu.

Dodajmy, że turniej nazwano imieniem śp. Tomka Kasperka z Nowego Dworu Gdańskiego, który uwielbiał grać w brydża. Jego żona Wiesława Kasperek zajęła w zawodach wysokie drugie miejsce.

Organizatorzy turnieju w Nowym Dworze Gdańskim dziękują sponsorom - firmie OSM Maluta, CWŻ, PHU Tuga, CWŻ, burmistrzowi Jackowi Michalskiemu oraz właścicielowi restauracji "Nova", którzy udostępnili swój lokal na rozegranie turnieju brydżowego. Więcej o brydżu i dokładne wyniki turniejów rangi mistrzowskiej można znaleźć na stronie internetowej www.bridge.elblag.com.pl.

Dokładne wyniki Otwartych Mistrzostw Nowego Dworu Gdańskiego w brydżu o Puchar Burmistrza można zobaczyć tutaj: WYNIKI