Ostaszewo. Mady pokonały Beniaminka 03 Starogard Gdański

red
Mady Ostaszewo Facebook
Beniaminek V ligi, Mady Ostaszewo, po dwóch remisach wywalczyły zwycięstwo z zespołem ze Starogardu Gdańskiego. Drużyna z Żuław zdobyła trzy gole.

W trzeciej kolejce rozgrywek, po dwóch remisach, piłkarze zespołu Mady Ostaszewo odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo. Po trzech trafieniach (Bartosz Wojtysiak 3',39' i Bartosz Wacławski 89') pokonali drużynę gości, Beniaminka 03 Starogard Gdański.

"Mecz rozpoczął się dla nas znakomicie - już w trzeciej minucie po odbiorze piłki i świetnym podaniu niezwykle aktywnego od początku spotkania Kamila Wirkusa Bartosz Wojtysiak znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. „Barosz” minął zwodem golkipera gości, rozejrzał się i ze stoickim spokojem umieścił piłkę w siatce. Zdobyta bramka rozbudziła apetyty naszych zawodników, którzy ruszyli do ataku. Z rzutu wolnego próbował Piotrek Wardowski, po trójkowej akcji Kamila Wirkusa, Macieja Golickiego i Mariusza Borowieckiego strzał naszego kapitana obronił bramkarz gości, z kolei uderzenie Macieja Golickiego po sprytnym przedłużeniu głową przez Kamila Wirkusa minimalnie minęło poprzeczkę" - taką relację meczu przedstawiają Mady za pośrednictwem swojej strony.

Po pierwszej połowie zawodnicy z Ostaszewa prowadzili 2:0. "My w drugiej połowie graliśmy mądrze z tyłu, wychodząc z groźnymi kontrami. Jeden z takich kontrataków, przeprowadzony w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, przyniósł nam trzecią bramkę - Mariusz Borowiecki z naszej połowy posłał mocną piłkę pod szesnastkę przeciwnika, gdzie dopadł do niej Bartosz Wacławski i po walce z obrońcą umieścił ją w siatce" - relacjonuje klub. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Ostaszewa.