Nowy Dwór Gdański. Żuławy nie sprostały Pomezanii. Parady Pawła Rutkowskiego

red
Żuławy przegrały z Pomezanią w Malborku
Żuławy przegrały z Pomezanią w Malborku Radosław Konczyński
Nowy Dwór Gdański. Malborska Pomezania wygrała w sobotę 3:0 (0:0) z Żuławami Nowy Dwór Gdański. Paweł Rutkowski, młody golkiper Żuław wybronił dwie jedenastki.

W bezbramkowej pierwszej połowie Pomezania miała kilka dobrych okazji do otworzenia wyniku, ale dobrze spisywał się bramkarz gości. Paweł Rutkowski obronił dwa rzuty karne (drugi wątpliwy - faul miał miejsce przed polem karnym).

W drugiej połowie Żuławy straciły najpierw dwie bramki po uderzeniach głową. Wynik został ustalony po strzale z dystansu.

Z ciekawostek: rozjemcą meczu była pani sędzia. W Pomezanii grali dawni zawodnicy Żuław, Mateusz Włodarczyk oraz Kacper Dyl (wychowanek nowodworskiego klubu). Włodarczyk był nieskutecznym wykonawcą jednego z rzutów karnych.

Żuławy: Paweł Rutkowski, Karol Szwec, Gracjan Smarż, Daniel Pawlak, Piotr Dekański (69 Piotr Nieroda), Kamil Janus, Patryk Smarż (59 Tomasz Wójcik), Michał Koller, Patryk Mendala, Mateusz Niemyjski, Patryk Kiełczyński (77 Michał Kozieł).