Nowy Dwór Gdański. Świąteczny turniej piłkarski

red
Nowy Dwór Gdański. Drużyna Piłeczki Pruszcz Gdański zwyciężyła w VI Świątecznym Turnieju Piłkarskim o Puchar Wójta Gminy Stegna.

Bez złośliwych zagrań, fauli, za to z czystą, piłkarską pasją, radością i emocjami (także kibicujących rodziców) - tak wyglądał piłkarski turniej świąteczny. Celem wydarzenia jest popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży oraz rywalizacja w duchu fair play.

W sali nowodworskiej Szkoły Podstawowej nr 1 zmierzyło się łącznie 8 drużyn z roczników 2008/09.
To był kolejny już turniej piłkarski dla dzieci, którego organizatorem był klub Czarnych Przemysław. Patronatem zmagania objęła wójt gminy Stegna Ewa Dąbska.

Nominalni gospodarze zmagań wystawili dwie drużyny. Zresztą był to bardzo mocno obsadzony turniej, z udziałem drużyn klubów ze Starogardu Gdańskiego, Tczewa, Nowego Stawu i Kmiecina.
Drużyny zwyczajowo zostały podzielone na grupy, następnie odbyła się faza pucharowa.
-W finale AS Piłeczka Pruszcz Gdański wygrała z KP Starogard Gdański 4:3, był to też najlepszy mecz turnieju - podkreśla organizator zawodów, Piotr Cieśluk, trener juniorów Czarnych Przemysław. -W meczu o trzecie miejsce Wisła Tczew pokonały jedną z drużyn gospodarzy, Czarnych Przemysław 3-1.
Królem strzelców został Kamil Dzwonkowski (Grom Nowy Staw), który zdobył 8 bramek. Najlepszym bramkarzem uznano Filipa Tochę z Wisły Tczew. Tytuł Najlepszego Zawodnika uzyskał natomiast Jakub Giemza, gracz AS Piłeczka Pruszcz Gdański.

- To był turniej stojący na wysokim poziomie, zawodnicy wszystkich klubów pokazali się z bardzo dobrej strony - mówi Piotr Cieśluk. - Po raz kolejny zapewniliśmy młodym piłkarzom sportową, przedświąteczną sobotę. Nagrody wręczył w imieniu Pani wójt gminy Stegna Ewy Dąbskiej, Rafał Tokarski podinspektor ds. promocji sportu i turystyki w Urzędzie Gminy Stegna. W imieniu organizatorów chciałbym podziękować wójt Gminy Stegna Ewie Dąbskiej za zakup wspaniałych nagród oraz dyrektorowi Szkoły Podstawowej nr 1 w Nowym Dworze Gd. Waldemarowi Sobczakowi za wynajem hali sportowej.

To już VI edycja Świątecznego Turnieju Piłkarskiego. Wydarzenie wpisało się w kalendarz przedświątecznych imprez.