Nowy Dwór Gdański. Spotkanie Młodzieży Miast Partnerskich. Nowodworscy sportowcy w Hennef

red
Nowy Dwór Gd. Sportowe spotkania miast partnerskich - Hennef 2018
Nowy Dwór Gd. Sportowe spotkania miast partnerskich - Hennef 2018 Archiwum Tadeusz Studziński
Nowy Dwór Gdański. W dniach 21-25 czerwca br. przebywała w partnerskim mieście Hennef w Niemczech delegacja młodzieży z Nowego Dworu Gdańskiego.

Wyjazd zorganizowany został przez Żuławskie Towarzystwo Sportowe w ramach projektu dofinansowanego przez Polsko-Niemiecką Współpracę Młodzieży. Gospodarze spotkania przygotowali bardzo atrakcyjny program, w którym aktywnie uczestniczyła młodzież polska oraz niemiecka.

Gospodarze spotkania przygotowali bardzo atrakcyjny program, w którym aktywnie uczestniczyła młodzież polska oraz niemiecka.

Przez cztery dni młodzież z Nowego Dworu Gdańskiego i Hennef wspólnie, aktywnie uczestniczyła w realizacji poszczególnych punktów programu. Były więc zabawy językowe, wyprawy mające poznanie regionu oraz kultury, gra miejska, której celem było poznanie najciekawszych zakątków partnerskiego miasta, wspólna lekcja w szkole sportowej . Kulminacją spotkania były wspólne uczestnictwo w biegu Europawochelauf, turniej szchowy, oraz rozgrywki piłki nożnej.

Wiele atrakcji dostarczyło młodym nowodworzanom i henefianom integracyjne spotkanie i wspólne kibicowanie drużynom piłkarskim reprezentacjom Polski oraz Niemiec w meczach Mistrzostw Świata. Nowodworzanie jak zwykle bardzo dobrze zaprezentowali się w turniejach sportowych.

W biegu na 3,3 km Beata Niemyjska zwyciężyła w kategorii Open wśród kobiet. Bartek Błaszczyk, Aleksander Żabiński oraz Radosław Dombrowski w biegu na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn zajęli odpowiednio 4, 5 i 6 miejsce, a w swoich kategoriach wiekowych wszyscy uplasowali się na pierwszych miejscach.W biegu na 10 km Dorota Tarnowska zajęła drugie miejsce w swojej kategorii wiekowej, a Mikołaj Żabiński był czternasty. W turnieju szachowym Jakub Czapiewski zajął piąte miejsce, ósmy był Adam Wolański, dziewiąty Bartosz Bafia, a dwunasty Kamil Madziag.

Bardzo dobrze spisali się również piłkarze, podopieczni Seweryna Jażdżewskiego. Młodsi chłopcy zdobyli drugą lokatę, a starsi wywalczyli tytuł mistrza miasta Hennef, zwyciężając w meczu finałowym ekipę FC Hennef 05.

Było to kolejne bardzo udane integracyjne spotkanie młodzieży z miast partnerskich. Okazja do kolejnego spotkania już niedługo. W październiku, tym razem w Nowym Dworze Gdańskim gościć będziemy młodzież z Hennefu orazVelkiej nad Velicką (Czechy) na kolejnym trójstronnym spotkaniu młodzieży młodzieży miast partnerskich.