Nowy Dwór Gdański. To co robi Budimex to samowolka - grzmieli radni powiatu i nowodworskiej gminy na ostaniej sesji. Chodzi o wprowadzony, bez wcześniejszych ustaleń z lokalnymi samorządami objazd przez Orliniec.

Nowy Dwór Gdański. Przypomnijmy, jako jedyni informowaliśmy o wprowadzeniu wieczornego objazdu przez Orliniec i zamknięciu ruchu na trasie nr 7, między Nowym Dworem Gdańskim a Solnicą. Jak się okazuje, firma Budimex wyznaczyła objazd bez wcześniejszych ustaleń ani z gminą Nowy Dwór Gdański, ani z powiatem nowodworskim.
Gm. Nowy Dwór Gdański. Utrudnienia na trasie S7. Obowiązuje objazd

- Były próby uzgodnienia z gminą przejazdy ulicą Warszawską w nocy. Były również dyskusji co w zamian - mówił Jacek Michalski, burmistrz Nowego Dworu Gdańskiego. - Jadnak żadne decyzje dotyczące konkretnej daty nie zostały ustalone. To co się dzieje to wolna amerykanka.- Ustalenia z firmą Budimex były, ale tylko na przejazd drogami gminnymi i to w terminie 15 i 16 grudnia - dodał Tomasz Szczepański, zastępca burmistrza. - Z tego co wiemy objazd został wyznaczony również 19, 20 i 21 grudnia jednak bez już bez ustaleń z nami. Interweniowaliśmy u wykonawcy, w tej sprawie który tłumaczył się bardzo pokrętnie. Wykonawca został poinformowany, że zamierzamy z tego tytułu wyciągnąć konsekwencje. Z naszej strony nie ma zgody na taką partyzantkę.

Z regionu

Komentarze (6)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kierowcy (gość)

Tak to jest jak rządzą harcerzyki w krótkich majtkach! Z tymi pomysłami o karaniu Budimexu, to nie osmieszajcie mieszkańców powiatu! Wystarczy, że sami się osmieszacie! Gratulujemy pomysłu, czekamy na efekty, heheheheheheheeeeeee...

Rower1985

No to wynegocjować (za karę), od wykonawcy remont drogi w Groblicy. Mieszkańcy się żalą na fatalny stan drogi i zbierają podpisy. Jest okazja.

więcej na ten temat: http://nowydworgdanski.naszemiasto.pl/mieszkaniec/artykul/mieszkancy-walcza-o-droge,251326,t,id.html

Wojewodowiei juz szykują komisarzy. (gość)

Odwołanie tej bandy coraz bliżej.!!!! Dziwię się że jeszcze rząd nie odwołał samorządów w drodze referendum. Nie dość ze PSL przez błąd dostał 5x tyle co powinien to jeszcze dzisiaj popslsld zadłużaja nas na maksa i jeszcze robią machloje i wydają kasę nie zgodnie z logiką.