Nordic Walking. Świsłocki wicemistrzem w Pucharach Regionalnych [ZDJĘCIA]

red
W niedzielę 18 sierpnia 2019 roku odbył się w Śremie (woj. wielkopolskie) Finał Pucharów Regionalnych Nordic Walking. Suma zdobytych punktów w tegorocznych zawodach Nordic Walking zadecydowała, kto został mistrzem Nordic Walking w Pucharach Regionalnych. Centrum zawodów mieściło się na Stadionie Miejskim przy ulicy Poznańskiej.

W zawodach udział wzięło 218 zawodników. Na trasę 10 km wystartowało 63 zawodników, z czego 1 nie ukończył trasy. Na popularną trasę 5 km wystartowało 155 zawodników, z czego również 1 nie ukończył jej. Andrzej Gołębiewski startujący z numerem 26 na mecie był 7. osiągając czas 36 minut i 56 sekund. Co prawda to już lepiej aniżeli przed tygodniem w Osielsku gdzie był 10, ale mimo to nie jest dobrze. Być może na kolejnych zawodach w Potęgowie uda się mu zająć lepszą pozycję. Suma zebranych punktów za zajęte pozycje w tym sezonie sportowym klasują Andrzeja Gołębiewskiego na 4. miejscu w Pucharach Regionalnych. Na pewno byłoby lepiej gdyby uczestniczył we wszystkich tegorocznych edycjach zawodów Nordic Walking, a uczestniczył w zaledwie połowie. Powodów takiego stanu rzeczy było wiele, m.in. lipcowy wyjazd za granicę. Czwartą pozycją w cieszył się już w minionych sezonach sportowych w Pucharze Wielkopolski. Z kolei Bogdan Świsłocki startujący w Śremie z numerem 233 na dystansie 10 km zajął 4. miejsce z czasem jednej godziny i 5 sekund. Suma zebranych punktów w tym sezonie sportowym pozwoliła mu zdobyć drugie miejsce w Pucharach Regionalnych Nordic Walking. Nie jest to nic nowego, jako że w minionym sezonie sportowym Bogdan również zdobył tytuł wicemistrza Nordic Walking w Pucharach Regionalnych.

W tym roku zostały już praktycznie tylko dwie liczące się edycje zawodów Nordic Walking. Tym razem w kategorii Pucharu Polski. Odbędą się one: na Pomorzu w Potęgowie i w Hajnówce, jako Finał Pucharu Polski. Już dzisiaj życzymy naszym reprezentantom zajęcia miejsca na podium dla zwycięzców.