LKS Żuławy z wygraną na wyjeździe. Nasi strzelili 6 bramek.

Jagoda Bilicka
pixabay

Wygrana na wyjeździe Supra Kwidzyn - Żuławy 2:6

Bramki dla Żuław: Gruszewski M. x3, Kruczkowski, Dyl, Kiełczyński P.

W środowe popołudnie podopieczni trenera Głowackiego udali się do Kwidzyna na mecz w ramach Pucharu Polski. Wynik spotkania otworzył Dyl, który sprytnym i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy. Dwie minuty później po groźnej kontrze zawodników Supry doszło do wyrównania. Przed przerwą bramkę dającą prowadzenie zdobył Gruszewski M.

Po zmianie stron wynik podwyższył Kruczkowski M. strzelając precyzyjnie zza pola karnego. Niestety kilka minut później niezdecydowanie w formacji obrony wykorzystali gospodarze zdobywając drugą bramkę. Od tej pory do bramki trafiali tylko nowodworzanie. Rzutu karnego nie wykorzystał Kruczkowski, natomiast kilka minut później problemu z pokonaniem golkipera gospodarzy nie miał Gruszewski M., strzelając bramkę na 4-2. Kolejnego gola dla nowodworzan w 81 minucie zdobył Kiełczyński P. dobijając strzał z rzutu wolnego Gruszewskiego. Tuż przed końcowym gwizdkiem wynik spotkania ustali Gruszewski M.
Nasza drużyna pokazała z pewnością wielki charakter i wolę walki, jadąc i wygrywając mecz w zaledwie 12 osobowym składzie. W 75 minucie między słupkami stanął Baranowski, który zmienił Gruszewskiego B. W przeciągu zaledwie 15 minut rezerwowy bramkarz Żuław popisał się kilkoma dobrymi interwencjami.