LKS Żuławy - Victoria Kaliska. Deszcz bramek w Nowym Dworze Gdańskim

Kamil Kucharski
W sobotę na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim LKS Żuławy rozegrały spotkanie w ramach 6. kolejki sezonu klasy okręgowej. Przeciwnikiem nowodworzan była Victoria Kaliska, gospodarze bez problemu wygrali mecz 7:0.

Od samego początku spotkania Żuławy postawiły na ofensywny styl gry. Nowodworzanie nieustannie podchodzili pod pole karne Victorii. Pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył w 8 minucie Mateusz Niemyjski, który w sobotnim meczu łącznie strzelił pięć goli.

Druga bramka dla Żuław również była zasługą Mateusza Niemyjskiego. W 13 minucie wykorzystał on dośrodkowanie w pole karne Victorii i wyskoczył do lecącej piłki, a następnie wbił ją do bramki przeciwnika. Pięć minut później Niemyjski strzelił trzeciego gola zdobywając hat tricka.

Na kolejne strzelone gole nowodworzanie musieli poczekać do drugiej połowy. W 65 minucie po krótkiej walce o piłkę w polu karnym przeciwnika Gracjan Smarż wpisał się na listę strzelców trafiając do bramki Victorii. Trzy minuty później po raz kolejny przypomniał o sobie Mateusz Niemyjski, który strzelił czwartego gola w tym spotkaniu.

W 84 minucie sędzia odgwizdał rzut karny dla Żuław, do którego podszedł Dawid Kiełczyński i zdobył szóstą bramkę na konto LKS-u. Na sam koniec spotkania, w 90 minucie, Mateusz Niemyjski strzelił po raz piąty i ustanowił wynik na 7:0.

LKS Żuławy - Victoria Kaliska 7:0

Bramki: Mateusz Niemyjski ('8, '13, '18, '68, '90), Gracjan Smarż ('65), Dawid Kiełczyński ('84)