LKS Żuławy - Czarni Przemysław: tym razem derby dla nowodworzan

Kamil Kucharski
W sobotnim meczu na stadionie w Nowym Dworze Gdańskim zmierzyli się piłkarze LKS-u Żuławy i Czarnych Przemysław. Tym razem to nowodworska drużyna okazała się lepsza pokonując gości 6:0.

Przez pierwsze pół godziny drużynom nie udało się zyskać przewagi bramkowej nad przeciwnikiem, choć miały ku temu okazje. Kilka minut po rozpoczynającym spotkanie gwizdku do bramki Żuław zbliżył się Sebastian Szablewski, jednak obrona gospodarzy skutecznie powstrzymała jego rajd z piłką. Częściej to LKS był w ofensywie, jednak strzały nie trafiały do bramki, albo obrona Czarnych blokowała ataki nowodworzan. Taki stan rzeczy utrzymał się do 35 minuty spotkania.

Wówczas to Żuławy zdobyły pierwszą w tym meczu bramkę. W polu karnym Czarnych znalazł się Mateusz Gruszewski i zagrał prostopadle piłkę do Patryka Kiełczyńskiego, który otworzył wynik spotkania. Jeszcze w pierwszej połowie nowodworzanie podwyższyli wynik na 2:0. Druga bramka wpadła w identycznych okolicznościach co pierwsza, jednak tym razem to Patryk Kiełczyński zagrał piłkę do Mateusza Gruszewskiego.

Mimo walki o wyrównanie Czarnym nie udało się przejść nowodworskiej defensywy. Gospodarze natomiast zaczęli coraz częściej podchodzić pod bramkę drużyny przeciwnej, co w 56 minucie zakończyło się trzecim golem - zdobył go Dominik Domagała. Po dwunastu minutach czwartą w tym meczu bramkę dla Żuław zdobył Patryk Kiełczyński.

Wynik 4:0 utrzymywał się praktycznie do końca spotkania. Nowodworzanie w drugiej połowie mieli wiele okazji do strzelenia kolejnych goli; zagrożeniem dla drużyny Czarnych był między innymi Piotr Dekański, który kilkukrotnie wbiegał skrzydłem w pole karne przeciwnika. Na sam koniec, w 90 minucie, Żuławom udało się jeszcze podwyższyć wynik po celnym strzale w wykonaniu Mateusza Gruszewskiego. Minutę później Patryk Kiełczyński skompletował hat tricka i ostatecznie ustanowił wynik meczu na 6:0.

LKS Żuławy - Czarni Przemysław 6:0 (2:0)

Bramki: Patryk Kiełczyński (35', 68' 90+1'), Mateusz Gruszewski (35', 90') Dominik Domagała (56')