Kolejny wielki sukces nowodworskich robotyków na zawodach w Wiedniu

red
Żuławscy robotycy wrócili z medalami
Żuławscy robotycy wrócili z medalami Fot. CWELKOVITS
Członkowie Pracowni Robotyki działającej przy Żuławskim Ośrodku Kultury wrócili z zawodów Robot Challenge 2015, które odbyły się w Wiedniu. Nowodworzanie zdobyli trzy medale - dwa brązowe i jeden srebrny.

W tym roku nowodworscy konstruktorzy robotów po raz kolejny wracają ze statuetkami z najbardziej prestiżowych zawodów robotów autonomicznych w Europie. W turnieju robotów w Wiedniu wzięło udział 639 robotów z 40 krajów. Żuławiacy srebro i brąz wywalczyli w swojej ulubionej kategorii - Humanoid Sumo (2 miejsce Due, 3 miejsce Uno). Z kolei robot Szwagier zdobył brązowy krążek w kategorii Mini Sumo.

Warto zaznaczyć, że konstruktorzy z Żuław wystartowali z czterema robotami, z czego trzy zdobyły medale. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!