Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kino za Rogiem. Jesienią ogrzeją nas świetne filmy [PRZEGLĄD]

Karolina Kowalska
Kino za Rogiem. Jesienią ogrzeją nas świetne filmy [PRZEGLĄD]
Kino za Rogiem. Jesienią ogrzeją nas świetne filmy [PRZEGLĄD] mat pras
Zrekonstruowane animacje, dobre polskie kino i najlepszy wybór z dokonań reżyserów o światowej sławie. Płockie Kino za Rogiem zaprasza w listopadzie.

Kino za Rogiem działa od 26 stycznia 2015 roku. Mieści się w dotychczasowej sali widowiskowej Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki, przy ul. Tumskiej 9a, która została wyremontowana i zaadoptowana pod potrzeby sali kinowej. - Po kilku miesiącach działania kina zauważamy, że nasza oferta może być ciekawym kontrapunktem dla repertuarów multipleksów - mówi Radosław Malinowski, zastępca dyrektora POKiS. - Frekwencja na naszych seansach jest zadowalająca ale cały czas myślimy jak w ramach konsultacji z mieszkańcami ją powiększyć - dodaje i podkreśla, że na szczególną uwagę zasługują klasyczne filmy zrekonstruowane cyfrowo i propozycje w ramach cyklu „Movie Night”.

Kinomaniacy z jakości filmowych doświadczeń w Kinie za Rogiem na pewno są zadowoleni. 40-osobowa sala spełnia wszelkie standardy komercyjnych kin sieciowych, w szczególności wysoką jakość obrazu i dźwięku. Na miejscu zastosowane są najnowsze technologie cyfrowe - stały ekran ramowy, projektor o rozdzielczość full HD oraz spełniający wymagania nawet wybrednych widzów system nagłośnienia.

„KzR” powstało, aby służyć małym grupom - przedszkolnym, szkolnym, ale również dorosłym. - I to właśnie one najaktywniej korzystają z naszej oferty zamawiania seansów - mówi Radosław Malinowski. O czym mowa? Programującym repertuar kina może być bowiem animator z POKiS, ale także widz (np. mała grupa towarzyska, klasa uczniów, itp.), który sam zdecyduje, co chciałby zobaczyć w kinie. Może wpływać na dobór repertuaru, a także zamówić film dla grupy znajomych (min. 10 osób). Ceny biletów kształtują się na poziomie od nawet złotówki do 5 zł.

Co zobaczymy w listopadzie? Odtworzona cyfrowo animacja „Proszę słonia” Witolda Giersza (7.11.), komediodramat „Kochankowie z księżyca” Wesa Andersona (7.11), animacje „Świteź” oraz „Piotruś i Wilki”dla dzieci (14.11), a do tego francuska komedia kryminalna „Babcia gandzia” (17.11) i kolejna animacja „Trzech zbójców”, polski thriller „Fotograf”, a na koniec amerykański ”Lada dzień” (28.11).

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na plock.naszemiasto.pl Nasze Miasto