Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gmina Sztutowo. Odbyły się kolejne zebrania sołeckie. Wybrano sołtysów i rady

red
pixabay
W gminie Sztutowo odbywają się kolejne zebrania wiejskie, podczas których mieszkańcy wybierają sołtysów oraz rady sołeckie.

Tym razem swoich przedstawicieli wybrali mieszkańcy sołectw Łaszka oraz Sztutowo.

- Sołectwo Łaszka było kolejnym, w którym odbyło się zebranie wiejskie w naszej gminie. W świetlicy mieszkańcy sołectwa zebrali się by wybrać na nową kadencję sołtysa i radę sołecką - poinformował poprzez media społecznościowe Urząd Gminy w Sztutowie.

W miejscowości Łaszka dwie osoby ubiegały się o funkcję sołtysa. Ostatecznie sołtysem został wybrany Marian Nowak.

Podczas spotkania mieszkańcy wybrali również radę sołecką. - Do Rady Sołeckiej Sołectwa Łaszka dostali się Teodozja Jachimczyk, Anita Knap, Wioletta Milewska, Mirosław Szulc oraz Piotr Czyż - informuje urząd. - Wszystkim serdecznie gratulujemy i liczymy na współpracę. Jednocześnie bardzo dziękujemy poprzedniej sołtys, Teodozji Jachimczyk oraz Radzie Sołeckiej za pracowite cztery lata.

Spotkanie było również okazją do tego, aby porozmawiać o bieżących sprawach, dotyczących mieszkańców. Dyskutowano m.in. o kwestiach związanych z ośrodkiem zdrowia, a także gminnych i powiatowych drogach. Pojawił się także temat remontu boiska i placu zabaw, a także uruchomienia świetlicy.

Na spotkaniu wiejskim pojawili się także mieszkańcy sołectwa Sztutowo. - Sołtys Marek Kacprzak, który zwołał zebranie i je prowadził oprócz mieszkańców sołectwa zaprosił również wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy, którzy licznie zebrali się na świetlicy w szkole - poinformował Urząd Gminy w Sztutowie.

- Zebranie miało formułę pytań i odpowiedzi skierowanych do wójta, urzędników urzędu gminy oraz radnych. Pytania dotyczyły przede wszystkim lokalizacji cmentarza, remontu dróg powiatowych i gminnych a zwłaszcza remontu ulicy Morskiej, na której zgodnie z ustalonym harmonogramem z Zarządem Dróg Powiatowych następnego dnia po zebraniu dziury zostały załatane. Mieszkańcy pytali się w jaki sposób można wykreślić działkę z gminnej ewidencji zabytków, jak wygląda gospodarka odpadami w naszej gminie i dlaczego się nie bilansuje. Martwili się stanem dróg rowerowych i obecnością psów bez kagańców i smyczy na plaży oraz stanem technicznym niektórych prywatnych budynków na terenie gminy. Zwracali uwagę na potrzebę przeszkolenia pracowników interwencyjnych by w tym roku w naszej gminie w czasie sezonu było czyściej niż w poprzednim oraz wymiany niektórych koszy ulicznych i remontu ławek. Byli również ciekawi, jakie korzyści może odnieść nasza gmina z przekopu Mierzei Wiślanej - dodaje urząd.

Podczas spotkania poruszono również tematy dotyczące doświetlenia ulic, jak i poprowadzenia gazociągu, a także światłowodu z internetem szerokopasmowym, na terenie całej gminy. Zgłoszono również potrzebę wprowadzenia funduszu obywatelskiego.

Ostatnie zebranie wiejskie będzie na Grochowie Pierwszym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowydworgdanski.naszemiasto.pl Nasze Miasto