Czarni Przemysław - Wisła Tczew: hat trick w drugiej połowie i punkty dla Przemysławia

Kamil Kucharski
Czarni Przemysław w dziewiątej kolejce rozgrywek grupy Gdańsk 2 klasy okręgowej zmierzyli się na swoim boisku z Wisłą Tczew. Dzięki hat trickowi Sebastiana Szablewskiego podopieczni trenera Tomasza Górskiego wygrali 3:2.

Na początku spotkania to drużyna z Tczewa częściej atakowała i próbowała zdobyć bramkę. Pomimo starań przez pierwsze minuty nie udało im się jednak przejść obrony Czarnych. Pierwszy gol w spotkaniu padł po kilkunastu minutach gry, od tego momentu Wisła prowadziła 1:0. Czarni przystąpili do ofensywy, niestety ich akcje kończyły się niepowodzeniem. Okazję do wyrównania miał między innymi Tomasz Popielarz, ale po jego silnym strzale piłka nie trafiła do bramki drużyny gości. W pierwszych 45 minutach spotkania Wisła zwiększyła swoje prowadzenie do 2:0.

W drugiej połowy Wisła zaczęła grać agresywniej. Złośliwi mogliby powiedzieć, że styl gry piłkarzy z Tczewa doskonale określał napis "wariat" widniejący na ich koszulkach. Ta brutalność w końcu jednak zadziałała na ich niekorzyść - po faulu w polu karnym Mariusz Mierzwa wywalczył rzut karny dla Czarnych. Podchodzący do piłki Sebastian Szablewski bez problemu wykorzystał sytuację i strzelił bramkę kontaktową.

W kolejnych minutach gry podopieczni Tomasza Górskiego coraz częściej podchodzili w pole karne rywali i stwarzali sobie okazje do zdobycia drugiej bramki. Do remisu doprowadził zdobywca pierwszej bramki dla Czarnych - Sebastian Szablewski po przyjęciu podania ze środka połowy ominął obrońców Wisły i posłał piłkę nad bramkarzem zdobywając drugiego gola. Na listę strzelców miał szansę wpisać się Tomasz Wójcik, jednak jego celny strzał z rzutu wolnego został obroniony przez bramkarza.

Pod koniec spotkania po raz kolejny do bramki Wisły trafił Sebastian Szablewski i zapewnił Czarnym drugie zwycięstwo w tym sezonie rozgrywek. Dzięki wygranej z Wisłą Tczew podopieczni Tomasza Górskiego awansowali na 15 miejsce w tabeli grupy Gdańsk 2 wyprzedzając o punkt Victorię Kaliską.

Czarni Przemysław - Wisła Tczew 3:2

Bramki: Sebastian Szablewski (62', 83', 89')