Bursztynowa Liga Gminy Sztutowo w piłce nożnej. Puchar pojechał do Łaszki [ZDJĘCIA]

[email protected]
Bursztynowa Liga Gminy Sztutowo
W ubiegłą sobotę (26 października) na boisku orlik w Sztutowie zakończyły się rozgrywki Bursztynowej Ligi Gminy Sztutowo. W decydującym o zwycięstwie turnieju wzięły udział 4 drużyny. Ostatecznie po główne trofeum sięgnęła drużyna Zjednoczone Emiraty Łaszka, która w ostatnim meczu pokonała Junaki Grochowo Trzecie. Trzecie miejsce w całym cyklu zajęli Atleci. Pamiątkowe puchary, medale oraz nagrody wręczył zawodnikom wójt gminy Sztutowo, Stanisław Kochanowski.

Projekt Bursztynowa Liga Gminy Sztutowo to nowa idea na propagowanie aktywnego i sportowego trybu życia. Liga okazała się organizacyjnym sukcesem i cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców gminy Sztutowo.

Turnieje Bursztynowej Ligi organizował Klub Sportowy Bryza Sztutowo przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy Sztutowo.

- W pięciu turniejach, które rozegrane zostały we wrześniu i październiku na boiskach w Grochowie Pierwszym, Grochowie Trzecim, Łaszce, Kątach Rybackich i Sztutowie rywalizowało ponad 50 zawodników z 5 drużyn - mówi Igor Rudziński, organizator cyklu turniejów Bursztynowa Liga. I dodaje, że w 2014 roku idea ligi będzie dalej rozwijana i kontynuowana.