VI Kwidzyński Bieg Papiernika 2015. Rekord! Aż 3268 biegaczy na mecie i triumf Ukraińców [ZDJĘCIA]

Rafał Cybulski
VI Kwidzyński Bieg Papiernika - zdjęcia sprzed startu
VI Kwidzyński Bieg Papiernika - zdjęcia sprzed startu Arkadiusz Kosiński/Rafał Cybulski
VI Kwidzyński Bieg Papiernika przebiegał pod znakiem rekordów. Dwa najważniejsze to aż 3268 biegaczy na mecie, czyli ponad tysiąc więcej niż w roku ubiegłym oraz wynik 30:08, który uzyskał najszybszy tego dnia Urainiec Sergij Okseniuk - to 16 sekund szybciej niż Kenijczyk Haron Sirma w 2014 r.. Swój ubiegłoroczny rekord trasy pobiła też Tatjana Kuzubowa z Ukrainy.

Klasyfikację mężczyzn w VI Kwidzyńskim Biegu Papiernika zdominowali biegacze z Ukrainy. W pierwszej szóstce było ich aż pięciu. Na podium obok Okseniuka stanęli jeszcze Dmytro łaszyn i Mykoła Jachymczuk. Tuż za nimi finiszował Kenijczyk Francis Lagat, a najlepszy z Polaków, Artur Olejarz (City Trail Team/Zielona Góra) uplasował się na 7. miejscu. Świetnie wypadł też kwidzynianin Adam Pieniek (Kwidzyn Biega), który zajął 16. miejsce.

Wśród kobiet Ukrainki obsadziły trzy miejsca w pierwszej „5”, ale na podium, obok Kuzubowej stanęły Polki. Drugie miejsce zajęła Marta Krawczyńska z Malborka, a trzecie Monika Jackiewicz z Lubawy. Najlepsza kwidzynianka, Magdalena Wolf (KTS Ironman) zajęła 27. miejsce

Do wyników dołączamy galerię zdjęć sprzed startu, ale jeszcze dziś na portalu kwidzyn.naszemiasto.pl znajdziecie foty ze startu oraz z rozegranego tuż przed biegiem głównym I Dziecięcego Biegu Papiernika w którym wystartowało ok.1200 dzieciaków! Na naszym portalu będziemy też sukcesywnie publikować wyniki w innych kategoriach VI Kwidzyńskiego Biegu Papiernika organizowanego przez International Paper Kwidzyn