Nowy Dwór Gdański. Sukces drużyny zapaśników Żuław

red
Młodzi zapaśnicy nowodworskich Żuław reprezentowali swój klub i miasto w czasie zawodów w Żukowie. Podopieczni trenerów Krzysztofa Chmielewskiego i Grzegorza Chodary wywalczyli cztery brązowe medale.

Dla części członków sekcji zapasów nowodworskich Żuław udział w Turnieju Mikołajkowym o Puchar Prezesa Wega w Mini Zapasach w Żukowie był debiutem na zawodniczej macie. Turniej był mocno obsadzony.

Wystartowało 67 zapaśników z siedmiu klubów. To była mieszanka zawodników początkujących z takimi, którzy dysponują już doświadczeniem w walkach i umiejętnościami.

Trenerzy nowodworskich Żuław zabrali na zawody łącznie 11 zawodników. W kategorii 34 kg Fabian Łata i Oktawian Tański zajęli piąte miejsca (obsadzono po dwie te lokaty). WS kategorii 37 kg Kamil Charliński również był piąty. W wadze 40 kg Piotr Ditter zajął miejsce trzecie. Trzeci był również Igor Rugała, który walczył w kategorii 43 kg. Na najniższym stopniu podium stanął także Marcin Kałużny w kategorii wagowej 43 kg. W kategorii 46 kg Krzysztof Kulig wywalczył brązowy medal. W tej samej wadze startowali także Bartosz Klein - miejsce piate, Kacper Zieliński - miejsce piate oraz Adrian Kubiak - miejsce ósme. W barwach Żuław wystartowała także Dominika Chmielewska. W kat. wagowej 34 kg zajęła miejsce piąte.

Drużyna Żuław zajęła w klasyfikacji zespołowej miejsce 6, wyprzedzając tylko Olimpię Elbląg. Zwyciężyła jak zwykle najmocniejsza na Pomorzu Cartusia Kartuzy, drugie miejsce zajęli gospodarze z Żukowa, a na trzeciej lokacie w "drużynówce" znalazł się Achilles Kolbudy.

- Piotrowi Ditterowi zabrakło bardzo mało do finału. O co najmniej "srebro" walczył z zawodnikiem z Kartuz. Walczył bardzo dobrze, o przegranej zaważyły błędy w w końcówce - relacjonuje trener nowodworskiej sekcji zapasów Krzysztof Chmielewski. - Bardzo miło zaskoczył nas Oktawian Tański, dla którego był to debiutancki start, a sam zawodnik trenuje dopiero nieco ponad miesiąc. W pierwszej walce rzucił rywalowi bardzo szybkie biodro (zapaśniczy rzut przez biodro), kończąc walkę przed czasem. Później walczył ze znacznie bardziej doświadczonymi od siebie zawodnikami i całkiem dobrze sobie radził. Zabrakło jednej walki wygranej do trzeciego miejsca. Parę innych walk nam "uciekło", jak to na zawodach bywa. Cieszy natomiast fakt, że pojechała nas tak liczna grupa.

Zaznaczmy, trwa zimowy nabór do sekcji zapasów nowodworskich Żuław. Oferta treningów na macie skierowana jest do dzieci i młodzieży w wieku 8-13 lat (dziewczęta i chłopcy). Treningi odbywają się w poniedziałki, wtorek, czwartki, piątki, w godzinach 17.30-19.00.