Nowy Dwór Gdański. Etap powiatowy zakończony. Sprawdź kto wygrał

red
Nowy Dwór Gdański. Zakończyliśmy powiatowy etap głosowania w 65 Plebiscycie Sportowym "Dziennika Bałtyckiego". Zwycięzcy awansowali do wojewódzkiego finału. archiwum

Nowy Dwór Gdański. Kandydatów do tegorocznych wyróżnień nominowali dziennikarze z działu sportowego, trenerzy i przedstawiciele klubów sportowych oraz nasi Czytelnicy.

Tu sprawdzisz WYNIKI

W kategorii Sportowiec Roku 2017 najwięcej głosów zdobył Bogdan Świsłocki jeden z najbardziej utytułowanych zawodników nordic walking w regionie. Sportowiec z Mikoszewa to wielokrotny medalista imprez szczebla krajowego. Tuż za nim uplasował się biegacz Janusz Czerwiński. Podium zamknął zaś Damian Sztyber, piłkarz drużyny Mady Ostaszewo.

Podium kategorii Sportowiec Roku 2017 - Juniorzy została całkowicie zdominowana przez zawodników drużyny UKS Morze Stegna. Pierwsze miejsce głosami naszych Czytelników zdobył młody zawodnik Michał Sochaczewski, drugie wywalczył Bartosz Jernas, a trzecie Oliwier Geka.

W kategorii Trener Roku 2017 równych sobie nie miał Paweł Kopal, trener personalny i dietetyk sportowy. Drugie miejsce zajął Maciej Dobrzyński, trener personalny, plany dietetyczne oraz treningowe, a trzecie Mateusz Ziętek, trener personalny i dietetyk.

Tytuł Drużyny Roku 2017 wywalczyła UKS Morze Stegna. Tuż za nią, na drugim miejscu znalazł się Królewieckie Grochowo Pierwsze. Podium w tej kategorii zamknęły zaś Mady Ostaszewo.

Zwycięzcy, w każdej kategorii awansowali do wojewódzkiego finału. Co ważne wszyscy zachowali głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania.

W poniedziałek, 4 grudnia, w "Magazynie Sportowy 24" - dodatku do "Dziennika Bałtyckiego" zaprezentujemy wszystkich laureatów z powiatów i rozpocznie się głosowanie w wojewódzkim finale. Finałowe głosowanie będzie trwać do piątku, 29 grudnia do godz. 22.00.

Nagrody zostaną wręczone podczas uroczystej gali Plebiscytu Sportowego Dziennika Bałtyckiego na początku stycznia 2018 r.

Niezależnie od wyboru najpopularniejszych sportowców kapituła plebiscytu pod przewodnictwem marszałka województwa pomorskiego nominuje 20 sportowców do tytułu Najlepszego Sportowca Roku 2017. Spośród nominowanych nasi Czytelnicy, głosując na tradycyjnych kuponach drukowanych w gazecie, wybiorą laureatów. Kapituła przyzna także swoją własną nagrodę dla Sportowca Roku na Pomorzu.