18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

IPN zakończył śledztwo. Dokumenty ws. współpracy Wałęsy z SB są sfabrykowane

W 2011 roku po trwającym ponad 3 lata śledztwie pion prokuratorski białostockiego oddziału IPN stwierdził, że dokumenty dotyczące współpracy byłego prezydenta Lecha Wałęsy z SB w latach 80. są fałszywe. Chodzi o dokumenty z lat 80., kiedy to SB usiłowała skompromitować Lecha Wałęsę przed komitetem noblowskim.

"Odpowiednio sfabrykowane dokumenty dotyczące współpracy Lecha Wałęsy z SB trafiły do Norwegii, aby nie mógł otrzymać Pokojowej nagrody Nobla. Fałszerstwo potwierdzają przesłuchani świadkowie" - powiedział w 2011 roku Polskiemu Radiu Białystok szef pionu prokuratorskiego w białostockim IPN Zbigniew Kulikowski.

Czytaj więcej na ten temat w serwisie internetowym Dziennika Bałtyckiego

Sprawdź także: Teczka TW "Bolek" strona po stronie

Wideo

red

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

17.07.2018, 16:32

"Na podstawie zgromadzonego w sprawie obszernego materiału dowodowego ustalono bowiem, że 53 dokumenty, w tym zobowiązanie do współpracy ze Służbą Bezpieczeństwa, pokwitowania odbioru pieniędzy i doniesienia agenturalne, znajdujące się w teczce personalnej i teczce pracy tajnego współpracownika o pseudonimie „Bolek”, są autentyczne. "

https://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/55546,Prokurator-OKSZpNP-w-Bialymstoku-umorzyl-sledztwo-w-sprawie-podrobienia-dokument.html

09.02.2018, 00:22

Brawo Mietko! Tylko dlaczego PIS dalej mąci i się czepia?

29.01.2018, 16:02

Artykuł z przed siedmiu lat inteligencie

30.09.2017, 09:14

Wszyscy POLACY, oprócz jednostek,byli odpowiedzialni za totalitarne rządy komuny w Polsce. Łącznie z waszymi rodzicami ,którzy pośrednio lub bezpośrednio popierali Stalinowskie metody rządzenia. Nawet takie pójście do wojska,które służyło bezpośrednio carowi Rosji. W razie konfliktu ci niby /nie / komunistyczni żołnierze, co mieli robić na polu walki?? Tak. Walczyć za Cara Rosji! ..więc bolszewickie dzieci o co walczycie na polskim forum,TU i TERAZ? Jeżeli jesteście młodzi i nie było Was jeszcze w czasach komuny,to nie wypowiadajcie się publicznie na forach. Waszych rodziców też trzeba osądzić za popieranie rządów totalitarnych w naszym pięknym kraju.

28.09.2017, 11:48

Ja byłemu prezydentowi LW nie ufam , wychodzi po mału jakim jest człowiekiem i dla rodziny i jaki nieskormny z niego bufon , szybka gotówka go uzależniła a i inteligencją nie grzeszył na tyle żeby mu się rozmyło czy robi coś dobrze czy żle

25.09.2017, 00:43

Na bank GOOWNO prawda!!!! Wersja dla ciemnogrodu częstochowskiego:)

24.09.2017, 20:40

To stary nieaktualny artykuł sprzed 6 lat. Tu bardziej aktualne informacje na ten temat: http://ipn.gov.pl/pl/dla-mediow/komunikaty/40776,Zakonczenie-sledztwa-w-sprawie-podrabiania-przez-funkcjonariuszy-Sluzby-Bezpiecz.html

24.09.2017, 15:24

Ten Szpicel -Bolek po co sie jeszcze WALESA?

24.09.2017, 13:56

bolek,podaj szybko numery totolotka na wtorek!

24.09.2017, 11:44

Gdy pan Lech Kaczyński został prezydentem Warszawy otrzymał grubą kopertę od gen. Kiszczaka -.Fotografie szybko trafiły do szuflady, bo Lech Kaczyński– jak mówi – miał ważniejsze rzeczy na głowie. Przypomniał sobie o nich dopiero po latach.

23.09.2017, 20:29

Co nie oznacza, że reszta dokumentów o jego współpracy nie jest prawdziwa

23.09.2017, 20:26

Bo orginały leżały w Kiszczakowej szafie!!!

23.09.2017, 17:55

Bo ci co szukają na niego haków to czyste bolszewickie k....y

23.09.2017, 17:38

Jakie to ma znaczenie, moim zdaniem nie za współpracę z SB należałoby rozliczać Wałęsę ale za to co robił kiedy doszedł do władzy. Bez jego zgody nie byłoby dzikiej prywatyzacji. To Wasz majątek , nasz wspólny sprzedano za 3-4 % wartości obcemu kapitałowi czyniąc z kolejnych pokoleń Polaków niewolników lub uchodźców ekonomicznych, tylko za tą jedną sprawę przed wojną w majestacie prawa byłego prezydenta skazano by na śmierć. A takich spraw było kilkanaście. Gdyby Polski nie napadnięto w 39 i nie poddano kilku pokoleń stałemu praniu mózgu przez 80 lat to Polacy nie daliby sobie pluć w twarz i zrobili by szybko porządek w tym kraju. Ale tak to już jest. W Rosji socjalizm też przyniósł ogromne zmiany warto wspomnieć że w 17 wieku Polski król wspominał o Rosjanach wychwalając to że zawsze są trzeźwi i gotowi do walki i stronią od alkoholu. A co mamy dziś po 100 latach socjalizmu? Wszyscy równą biedę klepią i wszyscy równo chleją.

23.09.2017, 13:36

dokładnie tak :)))

23.09.2017, 12:59

Teraz proszę przeproś P. Lecha Walese Ci wszyscy którzy na nim psy wieszali

23.09.2017, 09:33

i co z tego, wazne co bylo w latach 80-tych! nawet jesli cos podpisal w latach 70-tych i cos pobieral, to nie jest istotne, bo to mogla byc gra o przetrwanie z SB. wiec co by nie robil wczesniej, wazne jaki byl efekt koncowy! A ci co go probuja oczerniac nigdy nie dorosna mu do pięty.

23.09.2017, 08:31

Lechu może i prezydentem byłeś nie najlepszym. Mimo wszystko prezydenci kaczyński i duda mogliby Ci buty czyścić. Zapisałes się złotymi literami w histori Polski i żaden piSS tego nie wygumkuje. A świat cały zna człowieka o nazwisku Wałęsa - przewodniczący NSZZ Solidarność, opozycjonista, Noblista. Prezydent demokratycznego kraju który obalił komunę (oczywiście nie sam). Lechu PAMIĘTAMY!!!

23.09.2017, 07:31

W latach 70 -tych wygrywał co tydzień w totolotka ........pobierał kasę od SB.....................Proszę popatrzeć jaka manipulacja ............w latach 80- tych !

23.09.2017, 06:53

przykro ze w tak pieknym kraju z bogata historia ludzie sa tak podlii tylko zawisc i opluwanie jeden drugiego niema w naszym slowniku slow ktorymi mozna by tych ludzi opisac wystarczajaco bo gdym uzyl slowa takie jak debile chamy chu... I tak dalej to I tak nie bedzie wystarczaco precyzyjnie

23.09.2017, 05:21

Przecież to tępy uj,a takie osły nie myślą.

23.09.2017, 00:14

A widzisz obok "Aktualizacja: wczoraj 22:38"? Czy już ciężko dokładnie sprawdzic ?

22.09.2017, 19:31

Ten komentarz godzien jest najwyższej pochwały,.!! Głęboka myśl zasługująca na umieszczenie na wszystkich bilbordach . Niestety antypolski i anty człowieczy zbrodniczy ruch pisowsko -rydzykowski zawłaszcza czyli kopiuje cały zbrodniczy komunistyczno represyjny aparat dla siebie. - i podpisuję się bydlaki-- KRISUN- pokrzywdzony.

22.09.2017, 18:38

obiektywny "w miarę", to był IPN w 2011 gdy ten artykuł pisano..?

22.09.2017, 17:53

Przede wszystkim przemyślcie co rozumiecie tak naprawdę pod enigmatycznym słowem komuna, kto to jest tak komuna, czy przypadkiem i nie wy wszyscy po trosze /// i czy ta współpraca o ile była nawet, nie pomogła nam bezkrwawo wywalczyć nowej Polski.